Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Çocuğu Telefondan Vazgeçirmek

Editor Erkan | 14 Eylül 2022 | Genel, Güncel, Mugla A- A+

Çocuğu Telefondan Vazgeçirmek

Çocuğum telefon bağımlısı ne yapmalıyım? Akıllı telefonlar her ne kadar insan hayatına birçok artı katsa da çocuklar bunların bağımlısı olabilmektedir. Onların bu durumdan nasıl kurtulacakları, anne-babalar için doğal olarak önemlidir.

Her ne kadar ebeveynler bunu imkansız olarak görülebilse de neler yapabileceğinizi bilirseniz, kısa sürede çocuğunuzu telefondan vazgeçirebilirsiniz.

Günlük Yürüyüşler

Aile olarak yapacağınız günlük yürüyüşler, çocuğunuzu telefondan vazgeçirmenin bir yoludur. Bunun için günün belirli bir saati yürüyüşe ayrılmalıdır. Bu hem çocuğunuza iyi gelecek hem de spora yavaş yavaş alışmasına yardımcı olacaktır.

Dans Etmek

Eğer dans etmeyi seviyorsanız, çocuğunuza da bunu öğretmeniz mümkündür. Böylece çocuğunuzla yapacağınız danslarla zaman geçirebilir, onu farklı etkinliklere yöneltebilirsiniz.

Birlikte Ev İşi Yapmak

Çocuğu telefondan vazgeçirmek için ne yapmalıyım diyorsanız, onunla birlikte ev işlerini de yapabilirsiniz. Ancak bunu onun da seveceği, heyecanla yapabileceği bir yola dönüştürmeniz gerekir. Bu sayede aynı zamanda ev işlerine yardım etme bilincine sahip olmasına da yardımcı olabilirsiniz.

Evcil Hayvan Sahiplenme

Evcil hayvanlar, çocuğunuzun gelişimine ve karakterine yardımcı olabilir. Eğer çocuğunuza ona bir evcil hayvan alacağınızı, ne istediğini sorarsanız buna göre bir tercihte bulunabilirsiniz. Örnek olarak kedi istemişse bunu aldıktan sonra onun sorumluluğuna verebilirsiniz.

Böylece yeni dostuyla oynayacağı oyunlar ile zaman içerisinde telefonu unutması oldukça kolay olacaktır. Ancak bir evcil hayvan alacaksanız bunun kalıcı olması gerektiğini hatırlanmalıdır. Ayrıca evin tüm üyelerinin alakadar olmalıdır.

Kitap Okumak

Her ne kadar akıllı telefonlara alışan çocukların kitap okumayacağı düşünülse de oldukça yanlıştır. Zira her hitap farklı bir konuya, içeriğe sahiptir. Çocuğunuzun birini sevmemesi, kitapları sevmediğini kesinlikle göstermez.

Dolayısıyla çocuğu telefondan vazgeçirmek istiyorum diyorsanız onunla birlikte kitapçıya gidebilir, hangi kitabın ilgisini çektiğini sorabilirsiniz. Başlangıçta buna yanaşmayacak olsa da bunda ısrar ederseniz kitapları incelediğini, ardından dikkatini çekenlerin olduğunu görebilirsiniz.

Oyun Oynamak

Çocuğunuzu telefondan uzaklaştırmak istiyorsanız, onunla birlikte ortak oyun saatleri de düzenleyebilirsiniz. Bu kapsamda oyunlara siz karar verebilirsiniz. Böylece çocuğunuzla yakından ilgilenebilir, onunla güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Tüm bu yöntemleri telefondan uzaklaştırmak için tercih edebilirsiniz.

35 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle