Hoşgeldiniz  
................................................

Çin’li Heyetten Kaymakam Balcı’ya Ziyaret

Erkan Ilik | 22 Haziran 2022 | Genel, Güncel, Turizm A- A+

Çin Halk Cumhuriyetinin en etkili medya kuruluşlarının mensupları ile iş adamlarından oluşan bir heyet, Fethiye Kaymakamı Alper Balcı’yı ziyaret etti.

Kaymakam Alper Balcı ziyarette, Çin medya grubu üyelerine Fethiye’nin tarihi ve kültürel değerleri hakkında bilgiler aktardı. Çin’den Fethiye’ye daha fazla turistin getirilebilmesi için tanıtım faaliyetlerinde bulunan Fethiye Belediyesi’nin organizasyonu ile Fethiye’ye gelen heyete, Fethiye Belediyesi Başkan Danışmanı Yavuz Topateş eşlik etti. Konuk heyette, Çin merkezi televizyonu, ulusal radyosu ve uluslararası radyosu’nu tek çatı altında toplayan “Çin Medya Grubu”, CCTV televizyon kanalı ve Çin Komünist Partisi (CPC)’nin resmi yayın organı “Halk Günlüğü Gazetesi”nin mensuplarda yer alırken Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, Fethiye’nin deniz ,güneş turizminin yanı sıra tarihi ve turistlik değerleri bulunduğunu Kaya Mezarlarından, Likya Uygarlığının izlerinin bulunduğu Antik Tiyatro, Tlos, Kadianda, Likya Yürüyüş Yolu ve Kayaköy ile bu sıcak havalarda halkın tercih ettiği yüksek yaylalarının yer aldığını ifade etti. Kaymakam Balcı, “Çin halkının büyük önem verdiği Babadağ yamaç paraşütü alternatif turizm ile büyük önem taşıyan Fethiye’de Babadağ’a yapılan teleferikte apayrı çekim merkezimizdir. Göcek’ten mavi yolculuk dünya’nın önem verdiği ayrı bir güzellik ve tatil cennetlerindendir” dedi.

 “ Misafirlerimizin Gelişi Bizi Mutlu Etti”

Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, “ Misafirlerimizin gelişi bizi mutlu etti. Biz Çinli misafirlerimizi güzel Fethiye’mize davet ettik. Fethiye’nin sadece deniz, kum, turizm açısından zengin olmadığını her yönden zenginliğinin olduğunu anlattık. İnşallah davetlerimizi kabul ederler ve Fethiye’mizde onları ağırlama şansımız olur” diye konuştu.

16 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle