Hoşgeldiniz  
..................................................... ..................................

Çiğ Süt Analiz Laboratuvarı Kuruldu

Erkan Ilik | 26 Ekim 2021 | Genel, Güncel, Tarım A- A+

Fethiye Seydikemer Süt Üreticileri Birliği Merkezi bünyesinde kurulan Çiğ Süt Analiz Laboratuvarı faaliyetlerine başladı.

Laboratuvarda yağ, protein, su, laktoz ve kuru madde ölçümlerinin 30 saniye gibi kısa bir sürede yapıldığı belirtildi. Fethiye Seydikemer Süt Üreticileri Birliği Başkanı Turgut Tokmak, elde edilen sonuçların Tarım ve Orman Bakanlığı Süt Bilgi Sistemi’ne aktarıldığını ifade etti. Bölgemizde çiğ sütün kalite esasına göre pazarlanması ve desteklenmesi uygulamasına geçildiği vurgulandı.

Fethiye Seydikemer Süt Üreticileri Birliği Başkanı Turgut Tokmak yaptığı açıklamada, “22 Ekim 2021 tarihi itibariyle merkezimizde Çiğ Süt Analiz Laboratuvarı kurulmuş ve faaliyete geçmiştir. Laboratuvarımızda yağ, protein, su, laktoz, kuru madde ölçümleri numune başına 30 saniye içerisinde ölçülmektedir. Hemen ardından da Bakanlık Süt Bilgi Sistemi’ne aktarılmaktadır. Bilgiler tüm paydaşlarımız ile anında paylaşılabilmektedir” şeklinde ifadeler kullandı.

Açıklamasını sürdüren Birlik Başkanı Tokmak, “Artık çiğ sütün kalite esasına göre pazarlanması ve desteklenmesi uygulamasına geçilmiş olduğundan, süt kalitesi önem arz etmektedir. Özellikle çiğ süt desteklemesi kaliteye göre verilecektir. Buna örgüt üzerinden pazarlama eklenince, desteklemede önemli farklar oluşacaktır. Üreticilerimizin mağdur olmamaları için en kısa sürede birliğimiz ile irtibata geçmeleri gerekmektedir. Bölgemize ve üreticilerimize  hayırlı olsun” dedi.

377 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır

Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /home/gccezzjx/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/lib/kurlar.php on line 38

Warning: file_get_contents(http://api.habermatik.net/v3/d/index.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /home/gccezzjx/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/lib/kurlar.php on line 38
DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle