Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

CHP’li Öztunç “20 Yıllık AKP’nin Sonu Geldi”

Erkan Ilik | 24 Temmuz 2022 | Genel, Güncel, Siyaset A- A+

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, partisinin Fethiye İlçe Teşkilatında partilileri ile bir araya gelerek gündeme dair açıklamalarda bulundu. Ekonominin her geçen gün kötüye gittiğini aktaran Öztunç, “20 yıllık AKP iktidarının sonu geldi. Bu millet 20 yıldır sabrediyor. Sabır taşı çatladı.Artık yalan söylemeyi bırakın” ifadelerinde bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç Fethiye’de partililer ile bir araya gelerek ülke gündemi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç Fethiye’de partililer ile bir araya gelerek ülke gündemi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Öztunç, genel seçimde AK Parti’nin kaybedeceğini belirterek “Güle güle sana Erdoğan Dedi”

Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç’a CHP İlçe Teşkilatı’ndan İlçe Başkanı Mehmet Demir, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve çok sayıda partili eşlik etti. Öztunç konuşmasında Ak Parti hükümetine yüklendi.

Ziyarette konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç,’’ Bunlar gidiyor. Hani biz diyoruz ya geliyor gelmekte olan. Bir de gitti gidiyor var. Bunlar gitti gidiyor. Gitti gidiyor, geliyor gelmekte olan. Gittiklerini bildikleri için agresifleşmeye başladılar. Yalan söylemeye devam ettiler. Dün Cumhurbaşkanı bir açıklama yapmış. Açıklamasında milletimden sabır bekliyorum diyor. Bu millet 20 yıldır sabrediyor. Sabır taşı çatladı. 20 yıldır sen yönetiyorsun neyin sabrından bahsediyorsun’’ dedi.

“EYT’yi Meclise Getirsinler Bizde Olumlu Oy Vereceğiz”

KYK borçları hakkında konuşan Öztunç,’’ KYK borçlarını biliyorsunuz. Genel Başkanımızdan Allah Arzı Olsun. Her defasında söyledi. Tayip Erdoğan’da 3 yıl önce bir tv programında Bay Kemal söyler hemen silelim de ama ben Erdoğan’ım diyor. Erdoğan öyle konuşmaz diyor. Erdoğan gibi konuştun Bay Kemal gidi davrandın. Anketler yapıp istekleri görünce hemen kyk faizlerini sildirdin. Bunu biz sildirdik. Bunu Genel Başkanımız başardı. Tıpkı asgari ücret zammı ve emekliye bayram ikramiyesi gibi. Bir müjde daha vermek istiyorum. Ekim ayında meclis açılınca EYT’yi getirecekler. Çünkü Genel Başkan her fırsatta EYT sorununu çözeceğini söylüyor. Bunlar seçime gitmeden önce milleti nasıl kandırırız diye düşündükleri için bu sefer EYT sorununu çözecekler. Getirsinler bizde olumlu oy vereceğiz. Bu zaten bizim projemiz. Düşünün muhalefette bunları yaptırıyoruz hele bir de iktidara gelince bakın neler neler yapacağız’’ ifadelerini kullandı.

“İktidarın Sonu Geldi”

CHP iktidarı gözüküyor diyen Öztunç,’’ Bütün anketlerde görülüyor. Hepsinde Millet İttifakı’nın iktidarı görülüyor. CHP’nin iktidarı görülüyor. Yolcudur Abbas bağlasan durmaz. Güle güle Tayyip Erdoğan diyeceğiz. O artık balkon konuşması falan yapamayacak. Gidecek saraydan eşyalarını toplayacak. Millet İttifakı’nın iktidarıyla 6 parti bir araya gelip Türkiye’yi yeniden o güzel günlere getirecek. Babacan ve Davutoğlu senin yanındaydı fakat ağzını açamadın. O ikisi senin gerçek yüzünü gördü sonrasında yanından ayrıldılar’’ dedi.

“Çok Çalışacağız”

2023 seçimleri öncesi çok çalışacaklarını aktaran CHP’li  Öztunç,’’ Yarın Balıkersir’de mitingimiz var. Milletin sesi mitinglerine Mersin’den başlamıştık. Şimdi Balıkersir’de olacağız. Yaz boyu çalışacağız. Milletvekili arkadaşlar yaz boyu dinlendi. Yazın meclis kapalı fakat biz toplantılarımızı her il de100’er Milletvekili giderek Anadolu’da yapacağız. İlki 2 Ağustos’da Erzurum’da olacak. Ardından 9 Ağustos’da Edirne’ye gideceğiz. Türkiye’nin her yerinde toplantılar yapacağız. Biz Milletvekilleri sokağa çıkıp vatandaşın sorunlarını dinleyeceğiz. Eskiden sorun anlatılırdı. Şimdi ise çözüm anlatacağız. Türkiye’nin çözülemeyecek sorunu yok. Bizler inanıyoruz’’ diye konuştu.

“Başarılı Bir Başkana Sahipsiniz”

2019 yılında yapılan yerel seçimlerde AK Partinin çeşitli oyunlar oynadığını iddia eden  Öztunç,’’ Son yerel seçimleri bir hatırlayın. Neler yaptılar, ne filimler çevirdiler. Sonrasında birçok şehirde her şey çok güzel oldu. Fethiye’de de her şey güzel oldu. Aslan gibi bir Belediye Başkanı seçtik. Son seçimde ne yaptıysan bu seçimde daha fazlasını yapacağız. Bu seçim Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimidir. Cumhurbaşkanı adayı sizsiniz. Herkes Cumhurbaşkanı adayı gibi düşünüp çalışacak. Bizim adayımız yatlar, katlar, gemicikler sahibi olmayacak. Bizim adayımız devlete hizmet edecek. Fethiye’de Yüzde 48 olan son seçimdeki oyumuzu Fethiye’de arttıracağız. Şimdi 50’yi devireceğiz. Muğla’da ise 4 vekilimiz var. Muğla’dan en az 5 vekil istiyoruz. Oylarımızı 50’nin üstüne çıkaracağız’’ dedi. Haber-Hakan AYKIRI

49 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle