Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

CHP’li Girgin Yatağan Bulvarını Meclise Taşıdı

Erkan Ilik | 11 Eylül 2021 | Genel, Güncel, Siyaset A- A+

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Yatağan’da 9 yaşındaki ilkokul öğrencisi Merve Arık’ın yaralanmasına neden olan kazayla ilgili, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. Girgin soru önergesinde, kazanın gerçekleştiği İnönü Bulvarı’nın yayaların geçişi için güvenli olmadığına dikkat çekti.

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, geçtiğimiz günlerde Yatağan İnönü Bulvarında 9 yaşındaki Merve Arık’ın ağır yaralandığı kaza ile ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

Girgin, “8 Eylül 2021’de Muğla’nın Yatağan ilçesinde ailesi ile birlikte pazar alışverişi için ilçe merkezinde kurulan semt pazarına giden 9 yaşındaki bir ilkokul öğrencimiz, İnönü Bulvarı’nda yolun karşısına geçmeyi engelleyen bariyerin açık bırakılması nedeniyle, karşıya geçmek isterken aracın çarpması sonucu ağır yaralanmıştır. Tedavisi halen devam eden öğrencimiz yoğun bakımdadır. Kaza öncesinde, yolun 2. Kat asfalt çalışması için çift yönden tek yöne düşürüldüğü bilinmektedir.

Yatağan’ın en işlek caddesi olan İnönü Bulvarı yayaların geçişi için güvenli değildir. Engellilerin, pazar arabası ya da bebek arabası ile karşıdan karşıya geçmek isteyenlerin kaldırım nedeniyle yardım almadan geçmesi çok zordur. İlçenin en işlek caddesi nasıl bu kadar güvensiz olur? Bu caddede yaya güvenliği için ciddi önlemler alınmalıdır.” Dedi.

Girgin’in, Bakan Karaismailoğlu’nun yanıtlaması için verdiği soru önergesinde şu sorular yer aldı:

1)İnönü Bulvarı, Yatağanlıların güvenli trafik ihtiyacı göz ardı edilerek ve dikkate alınmayarak bir otoban haline dönüştürülmüştür. Otoban zihniyetiyle inşa edilen bu yolda yayalar ciddi tehlikelere maruz kalmaktadır. Yayaların güvenli sağlayacak ne gibi çalışmalar yapmaktasınız?

2)Asfalt çalışmasının okulların açıldığı hafta yapılması doğru mudur?

3)Bulvarda kullanılabilir bir yaya geçidi neden yoktur?

4)İlkokul öğrencimizin kaza geçirmesine sebebiyet veren ihmaller ve uygulamalar ile ilgili sorumlulara yönelik soruşturma açılmış mıdır?

5) Garaj kavşağının yeniden açılması için bir çalışma var mıdır?

6) En son yağan yağmurun oluştuğu su baskınları göz önüne alınarak yağmurların vatandaşı mağdur etmemesi için bir önlem almayı düşünüyor musunuz?

363 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,8689
EURO 10,4740
BIST 12,1977
ALTIN 499,21

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle