Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

CHP’li Demir’den RTÜK Tepkisi: “Halk Tv’yi Susturamayacaklar!”

Erkan Ilik | 15 Eylül 2022 | Genel, Güncel, Siyaset A- A+

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, RTÜK’ün, Halk TV’ye verdiği para ve yayın durdurma cezalarına sert tepki gösterdi.

RTÜK’ün Halk TV’ye yönelik kararına ilişkin açıklama yapan Demir, yandaş medya organlarına hiçbir yaptırımda bulunmayan RTÜK’ün, iktidarın yanlışlarını dile getiren televizyon kanallarına yönelik süreklilik arz eden maddi ve manevi yıpratma politikası uyguladığına dikkat çekerek, “RTÜK’ün artık muhalif medyaya karşı rutinleşen cezaları, halkın haber alma hakkını engellemedir. RTÜK’ü bu tutumdan vaz geçmeye çağırıyoruz. Seçim öncesi Halk TV ve diğer muhalif televizyon kanallarını susturmaya çalışıyorlar” dedi.

“Söz Konusu Havuz Medyası Olunca Rtük Susuyor…”

RTÜK’ün kamuoyunda “Havuz Medyası” olarak bilinen kuruşların kalkanı haline geldiğini belirten Başkan Demir, “Havuz medyasında sabahtan akşama kadar muhalefet partilerine hakaret ediliyor. Havuz medyası çatısı altındaki televizyon kanallarında yer bulan dizi ve programlar, vatandaşlar tarafından RTÜK’e en fazla şikayet edilen yayınlar grubundadır. Ne hikmetse RTÜK, yandaş kanallara hiçbir cezai yaptırımda bulunmuyor. Fakat iktidarla ilgili en ufak bir eleştiri söz konusu olduğunda hemen Halk TV ve diğer muhalif kanallara ceza üstüne ceza veriliyor. Bu tutumu kınıyoruz! Halk TV’yi susturamayacaklar. Halkı bilgilendiren, doğruları dile getiren basın organlarını yıldırmayı hedefliyorlar. İktidar olduğumuzda basın özgürlüğü teminat altına alacağız. Haksız cezaların, yaptırımların önüne geçeceğiz” ifadelerini kullandı.

52 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle