Hoşgeldiniz  
--------------------- ------------------- ------------------ ------------------

CHP’Lİ DEMİR’DEN 23 NİSAN’A NUTUK’LU KUTLAMA

Erkan Ilik | 23 Nisan 2021 | Eğitim, Genel, Güncel, gundem A- A+

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklara ‘Nutuk’ dağıttı.

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eseri Nutuk’un Mersin Çamlıyayla’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından dağıtımının engellenmesine karşı tepki göstererek, Fethiye’de Nutuk’u 23 Nisan hediyesi olarak çocuklarla buluşturdu.

Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı koronavirüs salgınının nedeniyle bu yıl da evlerde kutlanırken, CHP’li İlçe Başkanı Mehmet Demir çocuklara Nutuk’un yanı sıra tablet de hediye etti. Demir, “Mustafa Kemal Atatürk’ün adını, eserlerini her yerden silmek istiyorlar. Onlar yok etmek istedikçe biz yeni nesillerle inadına yaşatacağız” ifadelerine yer verdi.

“NEŞE DOLMUYOR İNSAN”

Çocuk yaşta çalışmak zorunda kalan çocuk  işçilere, çocuk yaşta evlendirilen küçük gelinlere dikkat çeken CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir şunları söyledi:

“Türkiye nereden nereye geldi çok yazık. Eskiden 23 Nisan’da neşe dolardık ama bugün artık neşe dolmuyor insan. Bugün koronavirüsü bahane ettiler. Emin olun korona olmasaydı başka bir gerekçe ile yine engellemeye çalışacaklardı. Çünkü örneklerini geçmişte gördük. Biz Atatürk’ü ve mirasını çocuklarımızla buluşturmaya devam edeceğiz” Haber-Hakan AYKIRI

268 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,2364
EURO 10,0327
BIST 11,5532
ALTIN 484,91

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle