Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

CHP’Lİ DAYDIR “ HALKTAN TOPLANAN VERGİLER HALKA KULLANILMALI”

Erkan Ilik | 30 Nisan 2021 | Genel, Güncel, Manşet, Siyaset A- A+

Cumhuriyet Halk Partisi Seydikemer İlçe Başkanı Cemil Daydır, “Hükümet tarafından nerede olduğu açıklanmayan 128 Milyar Doların, kapanma sürecinde halka destek  olarak verilseydi kişi başına 12 Bin 500 TL düşüyordu ve bu zorlu süreçte o yardım halkın derdine merhem olurdu” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından, geçtiğimiz günlerde  partisinin TBMM’deki grup toplantısında yaptığı açıklamada, Merkez Bankası’nın rezervinden kaybolduğu iddia edilen 128 milyar dolara ilişkin CHP Seydikemer İlçe Başkanı Cemil Daydır, sosyal paylaşım sitesinden paylaşımda bulunarak, “halktan toplanan vergileri halka kullanacak iktidarı oluşturacağız” ifadelerinde bulundu.

CHP İlçe Başkanı Daydır, yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi;

“TC Merkez bankasınca rezervlerin eksiye düştüğü yayınlanmıştır.

Genel Başkanımız sn Kemal Kılıçdaroğlu’nun uzun süredir 128 milyar doların nerede olduğu sorulmasına rağmen net bir cevap alınamamıştır.Bu para hem devletin hem milletin parasıdır.

Hepimizin vergileriyle toplanan bu paranın nerede olduğunu bilmek her vatandaşın hakkıdır.Bu 128 milyar dolar 83 milyon vatandaşımıza bu kapanma süresinde destek olarak verilseydi kişi başı ,12.500 TL düşüyor, halktan toplanan vergileri halka kullanacak iktidarı oluşturacağız.” Haber-Foto/Hakan AYKIRI

651 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle