Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

CHP’li Alban “Bakan Yola Çöktü”

Erkan Ilik | 14 Aralık 2021 | Güncel, Siyaset A- A+

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Bodrum-Torba’daki bir yolu kendi şirketine ait otelin arazisine kattığını iddia etti. Alban, “Bodrum-Torba halkının kullandığı yolu bakan arazisine kattı. Bakan yolunu buldu” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda Turizm Bakanlığı’nın 2022 Bütçesi görüşmelerinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili Mürsel Alban, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Bodrum-Torba’daki 1903 metrekarelik bir yolu, kendi şirketine ait otelin arazisine kattığını iddia etti.

Elinde torbayla kürsüye çıkan Alban, “Bakan vardır bulunduğu makama güç katar, değer katar. Bakan vardır bulunduğu makamın gücünü kendi şirketine, parsellerine, yandaşlarına kullanır” dedi.

Araştırma Komisyonu Kurulsun

“Benim yalan söylediğimi iddia ediyorsa Sayın Bakan’a buradan çağrı yapıyorum. Gelin, mecliste bir araştırma komisyonu kuralım. Bu iddiaları araştıralım” diyen CHP’li Alban konuşmasında şunları söyledi.

“Bu maliye arazisinde, bu arsada, burada halkın hakkı vardır, tüyü bitmemiş yetimin hakkı vardır, Sizin kamunun mallarını kendi şirketlerine peşkeş çekmekten dolayı burada bütçe konuşması değil, gelip burada hakkın önünde “Evet, ben bunları yaptım, ben istifa ediyorum, doğrudur bunlar.” demeniz lazım, sizi istifaya davet ediyorum. Yok, eğer ‘Bunlar yanlış, bunlar yanlış bilgi’ diyorsanız, bütün Genel Kurula hitap ediyorum; buyurun, bir araştırma komisyonu kuralım bu süreci baştan sona araştırsın. Yüreğin yetiyorsa gel ya istifa et ya araştırma komisyonu öner Sayın Bakan.”

Haber Servisi

 

475 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle