Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Cankurtaran Eğitimi Düzenlendi

Erkan Ilik | 22 Nisan 2014 | Güncel A- A+

Cankurtaran Eğitimi Düzenlendi

Turizm Bakanlığı’ndan turizm işletmesi belgeli ve bünyesinde yüzme havuzu bulunan tesislerde; Turizm Tesislerinin Belgelendirilmesine ve Niteliklerine İlişkin Yönetmeliğin 31. maddesi gereğince “havuzda can güvenliğini sağlayan sertifikalı cankurtaran” çalıştırılması zorunlu hale getirildi.

Cankurtaran olarak isimlendirilebilmek için 23.11.2006 tarih ve 26355 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 28.01.2006 tarihli 26063 sayılı Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Cankurtarma Yönetmeliği kapsamında verilen Cankurtaran Kurslarına katılmak ve kurs sonunda verilen sertifikalardan almak gerekmektedir.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası turizm işletme belgeli ve havuzu bulunan işletmelerin bu doğrultudaki taleplerini karşılamak üzere 17-20 Nisan 2014 tarihleri arasında Yat Butik Otelde “Benim Cankurtaran Merkezi”nden Eğitmen Gürhan Horzum tarafından verilen cankurtaran eğitimi düzenledi.

Katılımı 15 kişi ile sınırlandırılan kursta 12 kişi bronz eğitim, 3 kişi ise yenileme eğitimi aldı. Kurs sonunda verilen sertifikalar Sertifikalı Cankurtaran Çalıştırma Zorunluluğu olan tüm kurum ve kuruluşlarda 2 yıl boyunca geçerli olacak.(FG)

 

 

 

 

 

398 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle