Hoşgeldiniz  
................................................

Çanakkale Şehitlerimiz Türkülerle Anıldı

Erkan Ilik | 16 Mart 2022 | Genel, Güncel A- A+

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferimizin 107. Yıldönümü nedeniyle Fethiye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından anma programı düzenlendi. Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi Salonunda düzenlenen programa ilgi yoğun oldu. Gecede Halk Eğitim Merkezi Korosu Çanakkale şarkılarını seslendirdi.

Fethiye Halk Eğitimi Merkezi Türk Halk Müziği Koro’su tarafından 18 Mart  Çanakkale Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferimizin 107. Yıldönümü nedeniyle anma etkinliği düzenlendi. Etkinlikte koro eşliğinde Çanakkale türküleri seslendirildi.

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşımızın söylendiği gecede, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Fethiye Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İsmail Cazağ yaptı. Cazağ “Tarih boyunca hiçbir millete nasip olmayan ve yüce Türk milletinin kahraman evlatlarınca verilen bir büyük mücadelenin adıdır Çanakkale… Şairin ifadesiyle, Bedrin aslanlarının kükrediği ateşten bir imtihandır Çanakkale… Kınalı kuzuların gül bahçesine girercesine şahadete atıldığı bir yerdir Çanakkale… Çanakkale, öyle bir mücadeledir ki, asırlardır yorgun düşmüş bir milletin, varlığını, bağımsızlığını devam ettirme savaşıdır… Çanakkale zaferi; üzerinde yaşadığı toprakları şüheda kanlarıyla sulayarak kendine ‘vatan’ kılan aziz milletimizin Yazdığı en yüce destanlardan biridir. Dünyanın dört bir yanından hücuma geçerek kirli yıl evvel emellerine hayat hakkı tanımak isteyen işgal güçleri Çanakkale’de, bundan tam evvel hak ettikleri cevabı en net bir şekilde almışlardır. Fethiye Halk Eğitimi Merkezi olarak bizler de tarihimizde önemli bir yere sahip anısına bir konser programı hazırladık, umarım beğenirsiniz. Hatalarımız, kusurlarımız olur ise şimdiden affınıza sığınıyoruz. Programın hazırlanmasında emeği geçen Usta Öğreticilerimiz Eylül Özten, Esengül Cevher, arkadaşlarıma, Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi personeline, emeği geçen Ozan Göksu’ya, koroda ve çalgılarda görev -ilan kursiyerlerimize, Müdür Yardımcısı ve personel arkadaşlarıma ayrı teşekkür ediyorum. Programımıza teşrifleri ile bizleri onurlandıran okul müdürü arkadaşlarıma, öğretmen arkadaşlarıma, Siz değerli konuklarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşünceler içerisinde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü vesilesiyle Çanakkale Zaferi’nin 107. yılını büyük bir gurur içerisinde idrak ediyor; Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Çanakkale’de, İstiklal Harbi’nde, terör örgütleriyle verdiğimiz bir karışında şehadet mertebesine eren tüm kahraman! mücadelelerde, sınırlarımızın içinde ve dışında can veren tüm şehitlerimiz ile gönül coğrafyamızın her Allah onlardan razı olsun. Saygılarımla! Arz ederim. Şükran ve rahmetle anıyorum’’ diye konuştu.

Daha sonra Fethiye Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği Korosu Çanakkale türkülerini seslendirdi. Türkülere salondaki davetliler de eşlik etti.

24 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle