Hoşgeldiniz  
................................................

Bisiklet Pedalları “Karbon Yakma Yağ Yak” Sloganıyla Çevrildi

Erkan Ilik | 27 Şubat 2022 | Genel, Güncel, Sağlık, Spor A- A+

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Fethiye Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen etkinlikte, bisikletliler sahil bandındaki Türk Büyükleri Anıtı önünde toplandı.

Etkinliğe Rektör Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Fethiye Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Osman Çıralı, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli ve AK Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk katıldı.

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Fethiye Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Osman Çıralı, akademisyenler, öğrenciler ve vatandaşlardan oluşan topluluk, yaklaşık 20 kilometre bisikletle Esenköy Mahallesi’ndeki İşletme Fakültesi’ne ulaştılar. Burada katılımcılara kahvaltı ikram edildi.

Rektör Çiçek, gazetecilere, halkla iç içe gerçekleşen etkinliğe yoğun katılım olduğunu söyledi.

Organizasyonda öğrenci, akademisyen ve halkın bir araya geldiğini ifade den Çiçek, “Bu gibi etkinlikleri daha önce başka ilçelerde de yaptık. İlimiz bisiklet kullanmaya çok müsait. Havası, doğası ve insanıyla muhteşem bir coğrafyada yaşıyoruz.” dedi.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Bilgin Şenel ise sloganla araç kullanmadan da ulaşımın sağlanabildiğini göstermek istediklerini belirtti.

Fethiye’nin karbona değil temiz havaya ihtiyacı olduğunu insanlara göstermeye çalıştıklarını anlatan Şenel, “Üniversite çevresel gelişmeler noktasında her aman lokomotif olmuştur. Biz de buna dikkat çekmek istedik. Çok güzel bir etkinlik oldu.” diye konuştu.

212 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle