Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

BİR KOCA ÇINARI DAHA KAYBETTİK

Erkan Ilik | 23 Temmuz 2021 | Genel, Güncel, Manşet A- A+

Fethiye’de yıllarca eczacılık yapan ayrıca Fethiye Belediyesi Müzik akademisi Koro şefi olan eczacı Emin Akan 92 yaşında vefat etti.

Fethiye aşığı olan edebiyatçı,şair,ressam,bestekar ve koro şefi olan Emin Akan aşırı kilo kaybı nedeniyle kaldırıldığı Fethiye Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’nde vefat etti.Fethiye’de güzel sanatlar derneği ve çeşitli sanat etkinliklerinde yer alan resim sergileri açan Fethiye Belediyesi Müzik akademisi korosu şefi eczacı Emin Akan Fethiye için yazdığı şiirler Fethiyespor için yazdığı marş ile de dikkat çekmişti.Müzik akademisi ile de milli bayramlarda ve değişik zamanlarda konserler veren Emin Akan’ın vefatı Fethiye edebiyat grubu arkadaşlarını derin üzüntüye boğdu.Geçmiş yıllarda Fethiye Devlet Hastanesi’nde hastane korosu kurulmasını da sağlayan ve o koro ile konserde düzenleyen Emin Akan için Fethiye Kültür merkezi önünde bugün saat 16.30 da tören düzenlenecek.Aslen Kağızmanlı olan ve yıllar önce eczacı olarak geldiği Fethiye’de yaptığı etkinliklerle “ unutulmazlar”arasına katılan eczacı Emin Akan kültür ve sanata gösterdiği ilgisi hiç unutulmayacak.Emin Akan’ın cenazesi Taşyaka mezarlığında ikindi namazına müteakip toprağa verilecek.Emin Akan’ın tambur metodu ve tamburi Cemil Bey isimli kitapları mevcuttu.

Emin Akan Kimdir?

E.Ü.Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Hocalarındandır.Tanbur’un yanısıra lavta, Ud, bağlama, çello, piyano da çalan Emin Akan, Tanbur Metodu, Tanburi Cemil Bey kitabı gibi bir çok esere imza atmıştır. Gazetecilik yapmış, Ressam, Şair yönü olan Emin Akan’ın çok sayıda ödüllü bestesi bulunmaktadır. Hayatının uzun bir dönemini sürdürdüğü Fethiye’de, Belediye Müzik Akademisi Şefi olarak görev yapan, her zaman öğretme aşkıyla hayat bulan, son nefesine kadar müzikle yaşayan,çok değerli kültür,sanat aşığı bir kişiydi .

 

 

329 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,8689
EURO 10,4740
BIST 12,1977
ALTIN 499,21

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle