Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Belediye Personeline Temel Yangın Eğitimi Verildi

Erkan Ilik | 12 Mayıs 2022 | Eğitim, Genel, Güncel A- A+

Seydikemer Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından belediye personeline teorik ve uygulamalı olarak  ‘Temel Yangın Eğitimi’ verildi.

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ün talimatı doğrultusunda belediye çalışanlarına yönelik eğitimler devam ediyor. Seydikemer Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından, Belediye Hizmet binasında oluşabilecek yangın durumlarına karşı belediye personellerinin bilinçli bir şekilde yangına müdahale edebilmelerini sağlamak amacıyla yangın söndürme eğitimi düzenlendi.

Seydikemer Belediyesi Hizmet Binası önünde düzenlenen Temel Yangın Eğitimine; İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Tümer Kırlı, Sosyal Yardım İşleri Müdürü ve Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Kasım Gürbüz, Fen İşleri Müdürü Muharrem Gökcen,  Mali Hizmetler Müdürü Fahri Can, Zabıta Müdür Vekili Mustafa Çalışkan, Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile belediye personeli katıldı.

Eğitimde Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Seydikemer Grup Amirliğinde görevli İtfaiye Çavuşu Ulvi Kütük tarafından teorik ve uygulamalı eğitim verildi. Teorik eğitimde yangın söndürme araçlarını tanıtan Kütük, yangına nasıl müdahale edilmesi gerektiğini anlattı. Teorik eğitiminin ardından uygulamalı yangın söndürme eğitimine geçildi. Kütük, beraberinde itfaiye ekipleri ile mutfak tüpüyle çıkan ve diğer türlü çıkacak yangınların nasıl söndürülmesi gerektiğini anlattı. Eğitimde İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Kırlı ile belediye personelleri uygulamalı olarak yangın söndürme tatbikatı yaptı.

Herhangi bir yangın durumunda yapılması gerekenleri anlatan Kütük: “Yangın çıktığı zaman telaşlanmadan çevremizdekilere duyuruyoruz. Yangın zili, butonu varsa bunlara basıyoruz. Öncelikle 112’yi arıyoruz. Yangının adresini, kendimizi tanıtıyoruz. Yangın türünü söylüyoruz. 112’ye gerekli bilgileri aktardıktan sonra kendimizi tehlikeye atmadan yangına elimizdeki mevcut imkanlarımızla yangına müdahale edebilecek durumdaysak yangına müdahale ediyoruz. Yangının yayılmasını önlemek amacıyla, kapı ve pencereleri kapatıyoruz. Elektrik ve gaz vanalarını kapatarak dışarıya güvenli noktaya çıkıyoruz” dedi.

Orman Yangınlarına Karşı Da Eğitim Verilecek

Eğitim ile ilgili bilgi veren Kırlı: “Bu tarz eğitimlerimiz devam edecek. Bu eğitimimizin amacı öncelikle belediyemizin hizmet binasın oluşabilecek yangın durumlarına karşı personellerimizin bilinçli bir şekilde yangına müdahale edebilmelerini sağlamak. Tabi kendilerine zarar vermeden. Seydikemer Belediyesi olarak bu eğitimleri sık sık yapacağız. İlerleyen süreçte havaların ısınmasıyla birlikte orman yangınlarıyla mücadele konusunda da Seydikemer Orman İlçe Müdürlüğü ile irtibat halindeyiz. Onlardan da orman yangınları kapsamında bize bir eğitim vermelerini istedik. Müsait bir zamanda da orman yangınlarıyla ilgili eğitim almayı planlıyoruz” dedi.

Temel Yangın Eğitiminde belediye personellerine teorik ve uygulamalı eğitim veren İtfaiye ekiplerine teşekkür eden Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz: “Seydikemer Belediyesi olarak, eğitimlere önem veriyoruz. Bugün gerçekleşen yangın eğitiminde, oluşabilecek yangınlara karşı belediye personellerimiz bilgilendirildi. Geçtiğimiz yaz, ilçemizde meydana gelen orman yangınları bizleri derinden üzmüştü. Tabi ki inşallah böyle bir durumla bir daha karşılaşmayız” ifadelerini kullandı.

 

136 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle