Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ............................................... .......................................................

BAŞSAVCI EKER “FETHİYENİN HALKI MERT VE VATANSEVER”

Erkan Ilik | 18 Haziran 2021 | Genel, Güncel, gundem A- A+

Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker, Fethiye adliyesinde görev yapan Hakim ve Savcılar ile veda yemeğinde buluştu.Etkinlikte Fethiye halkından helallikte isteyen Kurtca Eker, “Fethiye’nin insanları mert ve vatansever insanlar.Ben Fethiye halkına hakkımı helal ediyorum. İnşallah Fethiye halkı da bana hakkını helal eder” dedi.

HSK’nın yaz kararnamesine göre, Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker, Aydın Cumhuriyet Başsavcısı olarak atandı. Başsavcı Kurtca Eker, Fethiye’deki görevinden ayrılmadan önce, Fethiye Adliyesinde görevli hakim, savcı ve aileleri ile veda yemeğinde bir araya geldi. Kargı Mahallesinde Liberty FABAY Hotelde düzenlenen veda yemeğinde Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker, başka il ve ilçelere tayini çıkan 13 hakim ve savcıya da teşekkür plaketi takdim etti.

Başsavcı Kurtça Eker, Fethiye’ye hayran kaldığını ve görev sürecinde Fethiye’ye hizmet etmekten onur duyduğunu dile getirirken,“Fethiye’nin insanları mert ve vatansever insanlar. Biz bu süreçte buraya hizmet etmekten her zaman onur ve gurur duyduk” dedi.

“Fethiye’nin Halkı Mert Ve Vatansever”

Geçtiğimiz günlerde Aydın İline tayini çıkan Başsavcı Eker, “Ben Fethiye’ye gelmeden önce, Fethiye’yi hiç görmemiştim. Görev icabı geldim. Ve Fethiye’ye geldikten sonra gördüm ki yalnız coğrafyasıyla, doğal güzellikleri ile değil insan olarak da Fethiye çok güzel. Türkiye’nin en nadide şehirlerinden bir tanesi. Yörük kültürünün olması ve bunun yaşatılıyor olması da beni ayrıca mutlu etti. Fethiye’nin insanları mert ve vatansever insanlar. Biz bu süreçte buraya hizmet etmekten her zaman onur ve gurur duyduk. 4 yıllık bir süreç sonunda Aydın’a tayinimiz çıktı. İnşallah orada da güzel bir görev dönemimiz olur” şeklinde konuştu.

“Adalet Göğün Direğidir”

Fethiye’deki görevi boyunca adaletli bir şekilde davranmaya çalıştığını vurgulayan Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker, “Yusuf Has Hacibin Kutadgu Biliginde bir söz var ben onu hep ilke edinmişimdir. Adalet göğün direğidir. Yıkılırsa gökyüzü yerinde duramaz der, bizde görev yaparken bu ilkeden hareketle görevimizi icra etmeye çalıştık. Aynı zamanda adaletli davranmaya çalışırken adaletli olmaya da gayret ettik. Bu süreç içerisinde Fethiye halkı hep bizim yanımızda oldu. Biz suçlularla mücadele ederken aynı zamanda diğer kurum amirleri kaymakamımız başta olmak üzere bize hep yardımcı oldu. Hiç bir zaman Fethiye’yi unutmayacağız. Biz artık fahri Fethiyeliyiz. Hemşeri sayılırız artık. Bölgeye yakın bir ile gidiyoruz. Bundan sonrada inşallah temaslarımız devam edecek. Arkadaşlarımız var gelip gideceğiz” ifadelerini kullandı.

“Hakkım Varsa Helal Olsun”

Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker, “Fethiye çok güzel bir şehir. Ben her zaman Fethiyeliler hayata üç sıfır önde başlıyor diyorum. Fakat 4 yıllık süreç sonunda gördüm ki aslında beş sıfır önde başlıyorlar. Bu manada bu güzel coğrafyanın kıymetini bilsinler. Fethiye halkı çok değerli insanlar. Fethiye’nin tanıtım noktasında bir eksikliğini gördüm. Özellikle bu kadar doğal güzellikleri olan bir şehrin bazı yönleri ile tanıtım noktasında yalnız Türkiye’ye değil dünyaya da daha fazla tanıtımı gerekiyor. Ben Fethiye halkına hakkımı helal ediyorum. İnşallah Fethiye halkı da bana hakkını helal eder” dedi. Haber-Foto/Hakan AYKIRI

363 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,5492
EURO 10,0853
BIST 11,7943
ALTIN 495,44

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle