Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Başkan Yellice; “Jandarma Teşkilatımızın yanındayız”

Erkan Ilik | 15 Haziran 2022 | Genel, Güncel A- A+

Başkan Yellice; “Jandarma Teşkilatımızın yanındayız”

Ülkü Ocakları Fethiye İlçe Başkanı Salman Yellice, Jandarma Teşkilatının 183. Kuruluş Yıl Dönümü münasebetiyle tebrik mesajı yayımladı.

Ülkü Ocakları Fethiye İlçe Başkanı Salman Yellice yayımladığı mesajda; “Ülkemizin ve milletimizin huzurunu, can ve mal güvenliğini, büyük bir özveriyle sağlayan Kanun Ordusu Jandarma Teşkilatımızın 183. kuruluş yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Kurulduğu ilk günden bu yana zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin büyük bir fedakârlıkla sorumluluklarını yerine getiren Jandarma Teşkilatımız, üstlendiği sorumluluğu başarıyla yerine getirerek aziz milletimizin takdirini kazanmış güzide bir kuruluşumuzdur.  Gücünü yasalardan, desteğini aziz milletimizden alan Jandarma Teşkilatımız; sahip olduğu modern donanımın yanında, eğitimli, yüreğinde vatan sevgisi ve görev anlayışı olan, hukuka, adalete, insan haklarına ve demokratik değerlere bağlı, vatandaşlarımıza karşı hoşgörülü, güler yüzlü ve yardımsever mensuplarıyla milletimizin gönlünde ayrı bir yere sahiptir.

Halen, ülkemiz genelinde 3.056 İç Güvenlik Birliği, 218 Komando Birliği, 162 Cezaevi Birliği, 160 Koruma Birliği ve 4 Havacılık Birliği olmak üzere toplam 3.600 birimiyle, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla 24 saat esasına göre çalışmakta olan ve Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün deyimiyle “Bir Kanun Ordusu” olan Jandarma Teşkilatımız; dosta güven, düşmana korku vererek milletimizin emniyeti için çalışarak şerefli bir görevi ifa etmektedir. Jandarma Teşkilatımızın bu önemli görevi 183 yıldır olduğu gibi bundan sonra da layıkıyla yerine getireceğine, her alanda ulaşmış olduğu başarı çizgisini, üstün vazife bilinci ve hizmet anlayışı ile daha üst seviyelere yükselteceğine yürekten inanıyorum.

Jandarma Teşkilatımız, aziz milletimizin helal ve haysiyet bekçisi, huzur ve esenlik gücü, can ve mal teminatıdır. Mazlumun yanında, zalimin karşısında, haklının savunucusu, suçlu ve hainlerin amansız takipçisi ve hasmı olarak daima en ön saflardadır. Ülkü Ocakları olarak terör ve uyuşturucu ile mücadele başta olmak üzere Şanlı Devletimiz ve Aziz Milletimizin bekasına tehlike arz edecek her türlü unsurun karşısında, Jandarma Teşkilatımızın yanındayız.

Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere bugüne dek toprağı vatan, bayrağa al kan olmak için gözünü dahi kırpmadan mücadele vermiş tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve dualarla anıyor, Jandarma Teşkilatımızın 183. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum.”ifadelerine yer verdi.

89 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle