Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

BAŞKAN SOYDEMİR “BU ZOR GÜNLERİMİZİ HEP BİRLİKTE ATLATACAĞIZ”

Erkan Ilik | 28 Nisan 2021 | Genel, Güncel, Manşet A- A+

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, tam kapanma süreci ile ilgili açıklamada bulunarakak, kısıtlamadan bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcıların muaf olduğunu belirtti.

29 Nisan Perşembe günü saat 19.00’da başlayacak olan ve 17 Mayıs Pazartesi günü 05.00’da bitecek olan tam kısıtlama konusunda Fethiye’deki esnafları bilgilendirmek amacıyla açıklamada bulunan Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, “Bu zor günleri hep beraber atlatacağız” dedi.

Başkan Soydemir açıklamasında şu ifadelere yer verdi.;

“Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde alınan kararlar doğrultusunda; halihazırda uygulanmakta olan kısmi kapanma tedbirlerine yeni önlemler eklenerek tam kapanma dönemine geçilecektir. Hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’da başlayıp 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’te bitecek şekilde tam zamanlı sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde Bakkal, Market, Manav, Kasap, Kuruyemişçi Ve Tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebilecektir.

Yeme-içme yerleri ile online yemek sipariş firmaları Ramazan ayı sonuna denk gelen 13 Mayıs 2021 Perşembe gününe kadar 24 saat esasına göre paket servis yapabilecektir. Yeme-içme yerleri ile online yemek sipariş firmaları Ramazan ayının sona ermesiyle birlikte saat 01.00’e kadar paket servis yapabilecektir. Tam kapanma döneminde ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacaktır (Bu iş yerlerinde sadece ekmek ve unlu mamul satışı yapılabilir.). Vatandaşlarımız ekmek ve unlu mamul ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine yürüme mesafesinde olan fırına gidip gelebileceklerdir” ifadelerinde  bulundu. Haber-Foto/Hakan AYKIRI

586 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle