Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

Başkan Oktay’dan Fethiye CHP’ye Ziyaret

Erkan Ilik | 08 Nisan 2022 | Genel, Güncel, Manşet, Siyaset A- A+

Fethiye Belediyesi ile olası afetlerde işbirliği için protokol imzalamak üzere Fethiye’ye gelen, Marmaris Belediye başkanı Mehmet Oktay, CHP Fethiye ilçe başkanı Mehmet Demir’e de ziyarette bulundu.

Ziyarete Fethiye Belediye başkanı Alim Karaca’nın yanı sıra Gelecek Partisi Fethiye ilçe başkanı Sadet Kansız’da yer aldı. Başkanları, CHP İlçe başkanı Mehmet Demir ve yönetim kurulu üyeleri birlikte karşıladı. Ziyarette gazetecilerin sorularını cevaplandıran Marmaris Belediye başkanı Mehmet Oktay, “ Biz her zaman her türlü denetim ve soruşturmaya hazırız. Alnım ak ve açıktır. Yaptığımız her işi şeffaflık ilkesi içerisinde yapıyoruz. “ dedi. Fethiye Belediye başkanı Alim Karaca’da, “Belediyeler olarak elbette bizler teftişler geçiriyoruz. Haddinden fazla müfettişler bizlere geliyor ama bizim için fark etmez iyi niyetle gelen her türlü müfettiş bize artı sağlar. Çünkü eksik kalan yanlarımızı tamamlamak adına bizlere artı sağlar. Daha öncede belediye başkanlığı yaptık. Pekçok müfettiş teftişte bulundu. “ ifadelerinde bulundu. CHP Fethiye ilçe başkanı Mehmet Demir’de, “Uzatmasınlar önce kendi belediyelerine baksınlar o kadar operasyon yaptılar hiçbir netice çıkaramıyorlar. Ama kendi belediyelerinde bir tane yapmıyorlar. Kendileri kendi belediyelerine baksınlar .” şeklinde konuştu. Fethiye Belediyesi ile olası afetlerde işbirliği için protokol imzalamak üzere Fethiye’ye gelen, Marmaris Belediye başkanı Mehmet Oktay, CHP Fethiye ilçe başkanı Mehmet Demir’e de ziyarette bulundu. Ziyarete Fethiye Belediye başkanı Alim Karaca’nın yanı sıra Gelecek Partisi Fethiye ilçe başkanı Sadet Kansız’da yer aldı. CHP yönetim kurulu üyeleri ve başkanlara Marmaris’te belediye olarak gerçekleştirdiği, hizmetleri anlatan Marmaris Belediye başkanı Mehmet Oktay gazetecilerin sorularını da cevaplandırdı.

“ Sezon İyi Geçecek”

Oktay turizm sezonu ile ilgili olarak, “ İki yıldır malum içinde bulunduğumuz süreçte pandemiden kaynaklı olarak, sektörümüz inanılmaz ölçüde olumsuzluk yaşadı. Ama son geldiğimiz durum itibariyle her ne kadar son dakika Rusya- Ukrayna Savaşı’da çıkmış olsa da Fethiye ve gerek Marmaris’in yani tamamen Dalaman destinasyonu olarak bakıldığında ana pazar Birleşik Krallık’taki gelişme oldukça olumlu. Muhtemelen sizler de görüyorsunuz ilk uçak 29 Martta geldi. 1 Nisan itibariyle bu rakamlar artmaya başladı. Yani bir Nisan’da aşağı yukarı 15 uçak Dalaman havalimanına iniş yaptı. Güzel bir sezon bekliyoruz. Birçok tur operatörü arkadaşlarımızdan aldığımız veriler teyit edilen rakamlar sezonun güzel geçeceğini gösteriyor. Bu anlamda da Alim Başkanım olsun Fethiye’de, Marmaris’te biz olalım. Bir an önce sezonu hazır şekliyle kendimizi sokmak için çalışmalarımız daha da hızlandı. Artık Dediğim gibi iki sene sonrasında sektör olarak turizmden daha fazla pay alan insanlar olarak çok da güzel bir sezon geçireceğiz. “ dedi.

“ Denetimlere Sonuna Kadar Açığız”

CHP’li Belediyelere yapılan soruşturma ve operasyonların hatırlatılması üzerine Başkan Mehmet Oktay, “ Neticede kendi adıma ben başkalarına da aynı şeyi ifade ediyorum. Bizim gönlümüz rahat alnımız açık. Dolayısıyla biz her zaman her türlü denetime sonuna kadar açığız. Bu anlamda da hiçbir şekilde korkumuz yok. Türlü platformlarda dile getiriyoruz. Buyurun haberli habersiz gelin istediğiniz, şeyi denetleyin. Çünkü bizler seçildiğimiz. 31 Mart tarihinden beridir yaptığımız her işte şeffaflık ilkesini genel başkanımızın da talimatı doğrultusunda uyguluyoruz. Bu anlamda hiçbir şekilde iterek gitmiyoruz. Söz konusu olamaz. Dediğim gibi yani alnımız açık başımız dik.” Dedi.

Muğla bölgesine pandemi ve Rusya- Ukrayna savaşı ile gelen göçmenler konusunu da dğerlendiren Oktay, “Pandeminin başlamasıyla birlikte Fethiye, Bodrum, Marmaris, Datça ve bu sahil bölgelere yani Güney Ege’ye Batı Akdeniz kısmına oldukça fazla hatta Kalkan’da Kaş da dâhil olmak üzere oldukça fazla göç var. Son zamanda savaştan da kaynaklı Antalya’da da dahil göç söz konusu ama Maalesef ki kayıtlı nüfus anlamında bir miktar sıkıntılıyız. Normal şartlarda hizmet verdiğimiz nüfus sayısına bakıldığında özellikle kış döneminde hizmet verdiğimiz nüfusa baktığımızda bizim gerçek nüfusumuz maalesef ki karşılamıyor. Dolayısıyla burada uzun süreli konaklayan herkesin özellikle konaklayan türk vatandaşlarımızın Büyükşehirlerde olan ikametlerine bulundukları bölgeye daha uzun zaman geçirdikleri Marmaris’e Fethiye’ye ikametlerini almalarını talep ediyoruz. Hem biz hizmet götürme anlamında sıkıntı yaşamayalım hem de onlar bizden bekledikleri hizmet kalitesine daha hızlı ve sağlıklı şekilde ulaşabilirsinler. Yani lütfen beni tam uzun süreli burada ikametinizi yapıyorsanız, bunu resmi olarak da taşımanızı talep ediyoruz.” diye konuştu.

“ Protokol İmzaladık”

Fethiye ziyaretini de değerlendiren Başkan Mehmet Oktay, “ Son yıllarda Marmaris başta olmak üzere yaşadığımız doğal afetlerden kaynaklı bir işbirliği programının protokolünü Fethiye Belediyemizle imza altına aldık. İnşallah hiçbir zaman böyle bir şeye ihtiyaç duymayız. “ dedi.

“ Bizim Belediyelere Dil Uzatmasınlar”

CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir ise ziyarete teşekkür ederek, “Marmaris Belediye Başkanı, eskiden de gençlik çocukluk arkadaşım buraya bize ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum. Bizim belediyelerimize vallahi dil uzatmasınlar önce kendi belediyelerine baksınlar. O kadar operasyon yapıyorlar. Hiçbir netice çıkaramıyorlar ama kendilerinden bir tane yapmıyorlar. Kendileri kendi belediyelerine baksınlar. Önce biz belediyelerimizin, ilçe örgütleri ve genel merkezimizle arkasındayız. Birlikte arkalarında duracağız. Bunu da bilmelerini istiyoruz. “ dedi.

“ Mart Ayında Turist Ağırlıyoruz         “

Fethiye Belediye başkanı Alim Karaca ise; “ Geçen yıl yaşanan yangın afetlerinde Mehmet başkanım olağanüstü mücadele verdi. Acil durumlarda bu tür afetlerde işbirliği yapabilmek adına bir beraber bir protokol imzaladık. Bundan sonra da hep beraber birlikte hareket edeceğiz. Zaten sadece bu afetler de durduğu birçok noktada değerli başkanımızla birlikte birçok platformda biz beraber oluyoruz. Çalıştaylarda da el attı ve hep beraber hareket ediyoruz. Ayrımız gayrımız yok. İki kardeş belediye olarak da birlikte hareket etmek için böyle bir karar aldık. Turizme gelince biraz önce Mehmet Başkanım gereğini sizlere anlattı. İlk defa Mart ayı itibariyle Fethiye sokaklarında biz yabancı turistlerimizi görüyoruz. Mart ayında burada turizmin açıldığını gördük. Bu da bizleri tabii ki fazlasıyla sevindiriyor. Bu süreç içerisinde bir rekor kırılacağını düşünüyor ve EMİTT Fuarına Mehmet Başkanımızla birlikte katılmıştık. Biz oradaki yapmış olduğumuz istişareler neticesinde de 2019 yılında alınan talebi 2022 yılında yüzde 70’in Dalaman bölgesine gelmiş durumda. Bu bölgedeki insanlar ilk defa bu sezon yüzleri gülecekler. Fethiye Belediyesi olarak hummalı Bir şekilde sezona Fethiye’mizi Ölüdeniz’imiz hazırlamak adına sizler de görüyorsunuz. Gece gündüz çalışıyoruz. Mayıs sonu itibariyle de bütün altyapı ve üst yapı çalışmaları sonlandırmak istiyoruz ki erken başlayan turizme zarar vermemek adına gece de arkadaşlarımız burada çalışan ve ekiplerimizle birlikte mesailer yapıyoruz. Süreç güzel olacak. “ ifadelerinde bulundu.

“ Her Türlü Müfettiş Bize Artı Sağlar”

Fethiye Belediye başkanı Alim Karaca, CHP’li belediyelere yapılan soruşturmalar konusunda da , “ Bizler teftişler geçiriyoruz. Haddinden fazla müfettişler bizlere geliyor ama bizim için fark etmez iyi niyetle gelen her türlü müfettiş bize artı sağlar. Çünkü eksik kalan yanlarımızı tamamlamak adına bizlere artı sağlar. Ama kötü niyetle geliyorsa ona yapabilecek bir şeyimiz yok öğren. İkinci dönem belediye başkanlığı yapıyorum. Bir çok teftişler geçirdik, bugüne kadar bütün teftişlerde tertemiz çıktık. Hiçbir problemimiz yok.” Dedi.

“ Bizim Kart, Belediyem Kart Aktif Hale Geçecek”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca pandemi nedeniyle iftar çadırları kuramadıklarını dile getirerek, “ Pandemiden dolayı iftar çadırları kuramıyoruz. Ama gıda yardımlarımızı devam ettiriyoruz. Şuana kadar 4 bin kişiye ulaştık. Bir o kadar daha kişiye ulaşmayı düşünüyoruz. ‘Bizim Kart’ ve ‘Belediyem Kart’ faal ve aktif durumlara getireceğiz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın kullanması için ama bu kartlarımız yerel marketler için geçerli olacak. Kurumsal esnaflarda geçerli olmuyor tabiki. Bunu da yerel esnafımıza bir katkısı olması için yaptık. Kart içine yaptığımız 8 milyon 10 milyon yükleme kadar vatandaşlarımızda alışverişlerini yapabilecek. Öncelikle asli ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza vereceğiz akabinde de tüm vatandaşlarımıza bu desteği sağlayacağız.” Diye konuştu.

“ Millet İttifakı Olarak Başkanlarımızı Destekliyoruz”

Fethiye Gelecek Partisi İlçe Başkanı Sadet Kansız’da , “  Fethiye, Muğla, Marmaris bu bölge önemli bir turizmde önemli bir bölge. Bu bölgede dünyaya açılan bir pencere. Doğal güzellikler açısından turizm açısından tarihi eserler açısından çok önemli bir bölge. Burada devlet tarafından da başka illere göre destekler oldukça az. Bu destekler Muğla’mıza da verilirse turizm açısından daha çok yatırım gelir. Daha çok turistin geleceğini inanıyorum. Başkanlarımız çalışıyor bizde parti olarak, millet ittifakı olarak destek veriyoruz.” Dedi .

77 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle