Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

Başkan Karaca İki İlçenin Yöneticilerini Bir Araya Getirdi

Erkan Ilik | 23 Mart 2022 | Genel, Güncel, Manşet A- A+

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca Fethiye ve Seydikemer İlçelerindeki toplan 105 mahalle muhtarı ve STK temsilcileri ile kahvaltılı organizasyonda bir araya gelerek, “5 yıllık görev süremde güzel ilçemiz Fethiye’nin kronikleşmiş tüm sorunlarını çözeceğim” dedi.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca göreve geldiğinin 3’üncü yıl dönümü kapsamında Fethiye ve Seydikemer’in  mahalle muhtarları  ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri  kahvaltıda bir araya geldi. Boğaziçi Restaurantta gerçekleşen etkinliğe Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Ali Türkan, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı, Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı  Şaban Taşar, Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit,  Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Adem Hıra, İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Şaban Arıkan,Esnaf Odası Başkanı Mehmet Soydemir, Seydikemer Esnaf Odası Başkanı Harun Sağır, Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Mehmet Hadi Çakıroğlu, Seydikemer Ziraat Odası Başkanı Muhsin Gümüş, Fethiye ve Seydikemer İlçeleri Süt Birliği Başkanı Turgut Tokmak,mahalle muhtarları ve eşleri katıldı.

Kahvaltıda ilk olarak açılış konuşmasını yapan Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven, Fethiye Belediye Başkanımız Alim Karaca’ya bu nazik ve ince davranışından dolayı muhtar arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Fethiye ve Seydikemer Bir Bütündür”

Fethiye ve Seydikemer İlçesinin her zaman bir bütün olduğunu ifade eden Fethiye Muhtarlar Odası Başkanı Niyazi Canözü, “Fethiye’de hepimizi ağırlayan değerli belediye başkanımız Alim Karaca’ya çok teşekkür ediyorum. Gerçekten  Fethiye’nin muhtarları ve Seydikemer’in muhtarları birlik ve beraberliklerini devam ettiriyorlar. Bundan da inanılmaz derecede mutluluk duyuyoruz. Bu organizasyonu düzenleyen başarılı belediye başkanıma çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu birlik ve beraberliğimizi Fethiye ve Seydikemer halkları olarak devam ettireceğiz. Bu süreçten sonra da daha güzel günler görmek dileğiyle” dedi.

“Bu Organizasyonu Seydikemer’de de Sürdüreceğiz”

Yaz aylarında Seydikemer İlçesinin bir Yayla Mahallesinde muhtarlar ile bir araya geleceklerini ifade eden Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Ali Türkan “Seydikemer Belediye Başkanımız Yakup Otgöz’ün Ankara’da olması nedeni ile bu organizasyona ben katıldım. Seydikemer ve Fethiye etle tırnak, ayrılmaz bir parça. Fiziken iki ayrı ilçeyiz, ama kökleri Seydikemer’de olan herkesin kolu bacağı bir şekilde Fethiye’de. Ben Fethiyeliyim diyen herkesin de bir şekilde Seydikemer’le bir bağı var. Dolayısıyla bu birlikteliğin bundan sonra da devam etmesini arzu ediyoruz. Geleneksel hale geldi artık. Biz de inşallah az önce Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkanımızın da ifade ettiği gibi yaz aylarında sıcaktan bunalan Fethiyeli Muhtarlarımızı ve eşlerini de yaylada ağırlayacağız. Ben bu birlikteliğin ömür boyu devam etmesi dileğiyle, bu organizasyonu yapan arkadaşlara da teşekkürlerimi ileterek hayırlı günler diliyorum” dedi.

“Biz Bir ve Beraberiz”

Seydikemer ve Fethiye’nin et ile tırnak gibi ayrılmaz bir bütün olduğunu ifade eden Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca “Bugün çok mutluyum. Seydikemer’i farklı bir ilçe olarak görmüyorum. Onlarla iyi ilişkiler içerisindeyiz. Geçenlerde Seydikemer’de buluşmuştuk. Bu birlikteliğin devam etmesi adına ben de muhtarlarımıza aileleriyle birlikte burada olmak istedim. Bu davete geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bizler bölgemize hizmet için seçilmiş insanlarız. Biz görevimiz boyunca rozetimizi bir kenara bıraktık. Tek hedefimiz bölgemize güzel hizmet yapabilmek. El ele birlikte olup bölgemize hizmet veriyoruz. Yoğun tempoda çalışıyoruz. 3 yıllık süreç boyunca 41 mahallede hizmet vermeye devam ediyoruz. Artık girdiler inanılmaz bir şekilde arttı. Bir yıl önce döşemiş olduğumuz parke şuan 4 katına çıkmış durumda. Sadece temizlik işlerinde geçen yıl ayda 600.000 lira ödemiş olduğumuz fatura bu yıl 2 milyona çıktı. Bu sadece akaryakıt için ödenen miktar. Girdiler ise artmıyor. Sizleri mağdur etmemek adına birçok birime zam yapmadık. 2 yıllık pandemi sürecinde zarar görmeyen kimse kalmadı. Belediyemizin hiçbir kiracısından 1 yıl boyunca kira almadık. Ama girdiler 4 katına çıktı. Projeler için artık ek bütçeler gerekmeye başladı. Biz direniyoruz. İnsanlar zor durumdayken biz de onların üstüne binmek istemiyoruz. Direnebildiğimizce halkın yanında olmaya devam edeceğiz. Bir çok yerde alt yapı çalışması var. Bu şehrin geleceğini hazırlamak adına projelerimizi hayata geçiriyoruz. Bu  5 yıl içinde tüm sorunları çözeceğiz. Enerji ve alt yapı sorunu olan bir şehirden turizm şehri olmak. 3 yıldır ciddi yatırımlar yapıyoruz. Cesur adımlar attık. Fethiye’nin altını üstüne getirdik. Ciddi yatırımlar yapıyoruz. Güzel bir kent yapmak adına mücadele ediyoruz. Bize bu süreçte destek veren herkese teşekkür ediyorum. Yoğun tempodan dolayı sizleri üzdüysek affınıza sığınıyoruz” şeklinde konuştu. Haber-Hakan AYKIRI

109 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle