Hoşgeldiniz  
................................................

Bakırcı “Fethiyesporumuzun Hedefi 1. Lig”

Erkan Ilik | 25 Mayıs 2022 | Genel, Güncel, Spor A- A+

TFF 3. Lig 3. Grupta finalde seri penaltı atışları sonunda İçel İdmanyurdunu 5-4 yenerek 2’nci Lige yükselen Fethiyesporda şampiyonluk coşkusu devam ediyor. 2018-2019 sezonunda düştüğü 3’nci ligde şampiyon olan Fethiyesporda Başkan Esat Bakırcı, “Fethiyesporumuzun hedefi 1’inci lig” derken, Teknik patron Selahaddin Dinçel ise, “Fethiyespor şampiyonluğu gerçekten özlemiş.Turgutlu’da, Aydın’da, Kırşehir’de, Kocaeli’de ve şimdi de Fethiyesporda şampiyonluğu yaşadım. Şampiyonluk Fethiye’ye hayırlı olsun. İnşallah devamı üst ligde de gelir” dedi. Genel Kaptan Nacit Çatal ise, “Şampiyon olacağımıza inanıyorduk. Başardık. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Fethiyesporun şampiyonluğu yurt içi ve yurt dışında taraftarları tarafından da sevinçle karşılandı. Fethiye’deki şampiyonluk kutlamaları, hala devam ederken, Fethiyesporlu futbolcular,  zoru başarmanın sevincini yaşıyor. Fethiyespor Başkanı Esat Bakırcı, “Allah bu kupayı bize nasip etti. Şükürler olsun. Yüzümüzün akıyla bu işten başarılı şekilde çıktık. Bu başarının en büyük pay sahibi Fethiye halkıdır. Her zaman söylediğim gibi Fethiyesporun yeri 1’nci ligdir. Bugün bunları aşıp, şampiyon olduysak, Fethiye halkının destekleri iledir. Ben daha önce de söyledim. Vatanımızın bayrağı kırmızı beyaz. Onun için ölürüz. Onun için her şeyi yaparız. Bizim bayrağımızda lacivert beyaz. Herkesi Pazartesi günkü kupa töreni için  iki saatini, üç saatini Fethiye’ye ayırmalarını istiyorum” dedi.

İçel İdmanyurdu maçını da değerlendiren Başkan Bakırcı, “Vallahi maç içinde o kadar heyecanlıydım.

Maç öncesi Allah’ıma yalvardım. Bana böyle bir his geldi Eryaman Stadından şampiyon  çıkacağımıza inandım. Hatta ve hatta bizim bu Fethiye otobüsümüzü giydiren Alihan kardeşim var İstanbul’da.

Başka ikinci yarı dayanamadım. Kızlarımın yanına locaya çıktım. Müsabakayı  oradan seyrettim. Aşağı iniyordum. 60’ıncı dakikada bana “inme” dediler. Ondan sonra rakip üzerimize gelemedi. Oradan seyretmeye devam ettim. İçime öylesi bir ferahlık geldi ki, kazanacağımıza o an çok inandım. Rahatladım. Bu şampiyonluk hakkımızdı. Hakkımızı Allah’ım  bizim için korudu.Şampiyonluğu elimizden almaya çalıştılar ve alamadılar. Şimdi hedef, bir üst lige, 1’inci lige çıkmaktır” dedi.

“Şampiyonluk Birlikte Elde Edildi”

Fethiyespor Teknik Direktörü Selahaddin Dinçel ise, “

Sezona başlarken üst lig hedefimiz vardı.  Şampiyonluk hedefimiz vardı. Bu hedef doğrultusunda biz göreve başladık. Fethiyespor’la anlaştık. O gün koymuş olduğumuz hedefe ulaştığımız için ben şahsım adına çok mutluyum. Tabii bir teknik adam olarak ben görevimi yaptım. Kesinlikle benim tek başıma başarabileceğim birşey değil bu. O kadar fazla unsur var ki, o kadar çok kişinin emeği var ki. Bu kulüp başkanımızdan, yönetim kurulumuza, futbolcularımızdan teknik heyetteki tüm antrenör arkadaşlarımıza, personelimize şehrimizi yönetenlere, basınımıza ve on ikinci adam Fethiye’nin büyük gücü olan Apaçiler taraftar grubuna kadar herkesin emeği var. Personelimizin emeği var. Bu birlikte elde edilmiştir.Bu başarıyı elde eden bu başarıda emeği olan herkese ben teşekkür ediyorum. Gerçekten Fethiyespor şampiyonluğu özlemiş. Fethiyespor yıllar sonra tekrar böyle bir başarıyı özlemiş. Ben bunu gördüm, bunu gözlemledim. Özellikle son dönemde çok büyük bir kenetlenme oldu şehirde. Tribünlerde. Ben bunu yaşamış bir kişi olarak söylüyorum. Hayırlı olsun Fethiye’ye bu şampiyonluk. Inşallah devamı üst ligde de gelir. Bütün temennim budur” ifadelerinde bulundu.

“Hedef Bir Üst Lig Artık”

Daha önce bir çok ligde de şampiyonluk yaşadığını dile getiren Teknik Direktör Dinçel, “Bu meslekte tecrübeliyim dememek lazım. Tecrübeyi her an üzerine katarak pekiştiriyorsun. Daha da olgunlaşıyorsun. Ben belki yaş olarak genç bir teknik adam olabilirim.Camia içerisinde bu şekilde konuşulabilir. Ama maç yaşama tecrübesi olarak belirli bir sayıya erişmiş bir teknik adamım. Ben bu tür maçlarda sakin olanın.Sabırlı olanın daha az hata yapacağını ve istediğini elde edeceğini söyledim. Çocuklara sürekli bunu aşılamaya çalıştım. Bu şekilde motive ettik. Kesinlikle sinir harbinin kesinlikle telaşın dış unsurlarla özellikle kulübe, tribün veya saha içerisinde hakem rakiple uğraşmanın bize zarar vereceğini çocuklara söyledik. Ve çocukların özellikle stres düzeyini düşürebilmemiz için

sakin olmalarının birinci şart olduğunu, sabırlı olmalarının, sakin olmanın üzerine eklenecek ikinci madde olduğunu söyledik. Zaten bizim takımımızın bir kalitesi var. Evet. Birlikte hareket ettiğimizde de ne olursa olsun o kupaya Ulaşacağız dedik. Ve inanın biz tabii maç oynarken rakibi de görüyorsun. Her ne kadar kendi takımını kontrol ediyorsan, kendi takımını yönetiyorsan rakibi de gözlemliyorsun. Maça rakip biraz daha istekli arzulu başladı. İlk bölümde rakip daha etkiliydi. Biz biraz daha istediğimizin dışında altında performans gösterdik. Ama 30’uncu  dakikadan

120’nci dakikanın sonuna kadar neredeyse tamamen oyunun kontrolü bizdeydi ve rakibin özellikle 65’inci  dakikadan sonra tamamen fiziksel olarak bir düşüş yaşadığını gördük. Orada sabrettik. uzatmaya oyuncu değişikliği yapmadan devam ettik. Onur’un arka adalesinde oluşan ağrıdan dolayı biz onuru çıkarmak zorunda kaldık. Umut Kaya’nın devam etme isteği olmasına rağmen ben uzatmanın devre arasında Berkin’i oyuna dahil ettim. Umut Kaya’nın biraz savunmaya dönüşte 105 dakikadan sonra eksiği olduğunu hissettim ama kendisi çok istekliydi. Ne olursa olsun devam edebilirim diyordu ama biz o anda takım menfaatini düşünerek Berkin umut değişikliğini yaptık.

Rakibimizin normal şartlarda tüm oyuncu değişikliğini yapma hakkı bulunuyordu. rakibimiz çok fazla oyuncu değişikliği yaptı. Oyuncu değişikliği yaptıktan sonra rakibin düzeninin daha da bozulduğunu gördüm. Yani maçta  penaltılara gitmeyiz, gitmeden bitecek düşüncesi vardı içimde. Mutlaka bir gol bulabiliriz diyordum ama şunu da hiçbir zaman unutmadım. Ve çocuklara da sürekli uyarılarda bunu hatırlattım.Eğer bu dakikalarda uzatmada bir gol yersek geriye düşersek maçı çeviremeyiz. Sağlam da durmamız gerekiyor dedik. Ve maç penaltılara gitti. Penaltılarda da sakin olur isek, telaş yapmaz isek, biz istediğimizi elde ederiz dedik. Sağ olsun çocuklar penaltılarda başarılıydı. Alihan’ınki  gibi şanssızlık, kısmetsizlik olarak yorumluyorum ama sadece penaltıyı atan değil tutanda da mutlaka iyi performans gerekiyordu. Sağ olsun Enes orada da gereğini yaptı. Ve takım

bir üst lige çıktı. Gerçekten çok mutluyum. Bu stratejik bir maçtı. Yani bir satrançta hamleler gibi düşünerek hareket etmemiz gereken bir maçtı. İnanın biz bu finale ve penaltılara

bir aydır çalışıyoruz. Yani lig devam ederken çalışmaya başladık. Lig devam ederken sıralamayı da çalıştık. Yani kimle oynamamız gerekiyor ilk turda? Onu da çalıştık.

O anda penaltıları da çalıştık. O penaltıları çalışırken biliyorsunuz Enes  Of’taki ilk maçta maç sıfır sıfır iken penaltı kurtardı.Şampiyonluğa inandık. Ve Fethiyesporu bir üst lige hedefimize çıkardık” şeklinde konuştu.

İnancın Zaferi

Fethiyespor Genel Kaptanı Nacit Çatal ise, “Şampiyon olacağımıza inanıyorduk. Başardık. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Hiç unutamayacağım 120 dakika ve penaltı atışları heyecanı yaşadık. Taraftarımızın Ankara’da da yalnız bırakmaması bize şampiyonluğu getirdi. Sahada inanılmaz mücadele eden, kora kor savaş veren futbolcularımız vardı. Özlediğimiz ve hedeflediğimiz şampiyonluğa ulaşmaktan dolayı çok mutluyuz.Şimdi yeni planlamalar olacak. Yakında kongre var ” dedi. Haber-Hakan AYKIRI

25 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle