Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

Bahriye Üçok Parkı, Halk Evi Ve Türkan Saylan Anıtı Bugün Açılıyor

Erkan Ilik | 09 Aralık 2021 | Genel, Güncel A- A+

Fethiye Belediyesi Bahriye Üçok Parkı, Halk Evi, Bahriye Üçok ve Türkan Saylan anıtlarının açılışını yapıyor. 10 Aralık Cuma Günü yapılacak açılışlar kapsamında Sahil Bandı’nda Türkan Saylan Anıtı saat: 14.00’da, Bahriye Üçok Parkı ve Halk Evi Açılışı saat: 14.30’da gerçekleşecek.

Türk tıp doktoru, akademisyen, yazar, eğitimci ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Türkan Saylan için yapılan anıt sahil bandında heykeltraş Onur Fırat Fen tarafından yapıldı. Türkan Saylan anıtının açılışı, saat: 14.00’de gerçekleşecek.

Fethiye Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 5 bin 840 m² alan içerisindeki Bahriye Üçok Parkı içerisinde birçok etkinlik alanıyla dikkat çekiyor. Çocuk oyun alanı, basketbol sahası, açık hava kütüphanesi, gölgelikli oturma alanları, yürüyüş yolu, çeşitli peyzaj çalışmasının yapıldığı parkta Halk Evi de hizmet verecek. Uygun fiyatlarıyla dikkat çeken Halk Evleri, vatandaşların en çok talep ettiği kafeler arasına girdi. Çayın 1 TL’ye satıldığı Halk Evi, Bahriye Üçok Parkı içerisinde vatandaşların hizmetinde olacak. Parkın içerisine Bahriye Üçok Anıtı da yapıldı. Türk tarihçi ve siyaset bilimci, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin ilk kadın akademisyeni, Cumhuriyet Senatosu üyesi Bahriye Üçok için yapılan anıtta yine Heykeltraş Onur Fırat Fen imzası bulunuyor.

254 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle