Hoşgeldiniz  
.................................................................................. ...................................................................................

BAFA GÖLÜNDE İNCELEME

Erkan Ilik | 30 Eylül 2020 | Genel, Güncel, gundem, Kültür, Mugla, Siyaset, siyasi A- A+

BAFA GÖLÜNDE İNCELEME
Basında Bafa Gölünde balık ölümleri iler ilgili çıkan haber üzerine Milas İlçesi Kapıkırı Mevkiine gidilerek bölgede faaliyet gösteren Bafa-Serçin Su Ürünleri Kooperatifi 2. Başkanı, bölgede aynı zamanda balıkçılık yapan Kapıkırı Muhtarı ve balıkçılar ile görüşüldü. Daha önceden yoğun olarak görülen balık ölümlerinin son 2-3 yıldır görülmediği, son yaşanan olayın ise kurak giden mevsim nedeniyle göldeki su seviyesinin düşmesi ile birlikte su seviyesinin arttırılması amacıyla Menderes Nehrinden göle su girişi yapılması, giriş yapan suyun ise kirli olması nedeniyle gerçekleşmiş olabileceği belirtildi. Bu gibi sorunların yaşanmaması için Menderesten su girişinin yağışların başladığı zaman olmasının uygun olacağı ifade edildi.
GÖLDE DRONE İLE GÖRÜNTÜLEME YAPILDI.
Göl kıyılarında ve yüzeyinde drone kaldırılarak balık ölümü tespit edildi. Balık ölümü olmadığı görüntülenirken gölden analiz edilmek üzere su numuneleri alındığı öğrenildi (Haber Merkezi)

951 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,9526
EURO 9,3902
BIST 1,1803
ALTIN 486,90

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle