Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Atatürk’ün Mirası CHP 99 yaşında…

Erkan Ilik | 09 Eylül 2022 | Genel, Güncel, Siyaset A- A+

Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923’te kurulan ve bugüne kadar 7 genel başkanın görev yaptığı Cumhuriyet halk Partisinin (CHP), 99’uncu kuruluş yıl dönümü tüm Türkiye’de olduğu gibi Fethiye’de de CHP Fethiye İlçe Başkanlığının düzenlediği törenle kutlandı.

Kurtuluş Savaşı sonrası yeni bir yönetime kavuşan Türkiye’nin ilk siyasi partisi, Milli Mücadele’nin önderi Mustafa Kemal Atatürk tarafından “Halk Fırkası” olarak kurulan partinin adının başına, 1924’te “Cumhuriyet” sözcüğü getirildi. 1935’teki dördüncü kurultayda ise “Cumhuriyet Halk Partisi” adını alan CHP’nin 99’uncu kuruluş yıl dönümü Fethiye’de de kutlandı.

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen programa ilçe başkanı Mehmet Demir, Ankara’daki programlarda olması nedeniyle katılamazken, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, ADD Başkanı Nursel Türetken, Cumhuriyet Halk Partisi Eski Milletvekillileri, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.

Saygı Duruşunda bulunulup İstiklal Marşının söylenmesi ile başlayan törende CHP İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Barış Güler tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunuldu.

“Geliyor Gelmekte Olan”

Günün anlamına ilişkin açıklamada bulunan ve CHP’nin  seçimlerde büyük başarıya imza atacağını ifade eden CHP İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Barış Güler,’’ 9 Eylül Cumhuriyet Halk Partisi 99 yaşında. Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkede ulu çınar, demokrasinin mimarı. Kuran, kurtaran parti. Biz bugün 99 yıl önceye dönüp baktığımızda burada kuranların ve kurtaranların neferleri olarak savaşıyoruz. Çok zor bir dönemden geçiyoruz. Demokrasi yok, hukuk yok tek adam diktası var. Biz bunlarla mücadele ediyoruz ama biliyoruz bu sona erecek çok yakın. Sayın Genel Başkanımızın da dediği gibi geliyor gelmekte olan. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi’nde bulunduğumuz sürece bu ülkede demokrasi devam edecek. Ülkenin teminatları korunacak. Bizler buralarda sadece günlük siyaset yapmak için bulunmuyoruz. Bizler buralarda bulunurken ülkenin faydasına olacak hamleler yapmaya çalışıyoruz. Bugün aynı zamanda düşman işgalinden kurtuluşun yıl dönümü. İzmir, düşmanın son denize döküldüğü yer. CHP’nin Türk Cumhuriyet tarihi ile ne kadar doğru orantılı olduğunu buradan bile anlıyoruz. Bizler her zaman hukukumuzu müdafaa edeceğiz. Biz buradan başarı elde etmeden çekilmeyeceğiz. Korkmuyoruz. Biz önümüzde ki seçimlerde CHP’yi hak ettiği yere taşıyacağız” ifadelerinde bulundu.  Haber-Hakan AYKIRI

67 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle