Hoşgeldiniz  

BAŞKAN KARACA,”MUSKİ VE ADM ELEKTRİK DAĞITIM ALT YAPI ÇALIŞMASI YAPACAK”

Erkan Ilik | 01 Aralık 2020 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem, Kültür, Mugla, Sağlık, Siyaset, siyasi A- A+

TOPLAM 10 MADDE OY BİRLİĞİ İLE GEÇTİ

Fethiye Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısı iki oturum şeklinde Fethiye Belediyesi Özer Olgun Sanat Merkezi konferans salonunda gerçekleşti. 2020 yılının son meclis toplantısında toplam 10 madde oy birliği ile geçti. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca başkanlığında gerçekleşen meclis toplantısında 2’si gündem dışı olmak üzere toplam 10 madde görüşülerek karara bağlandı.

 

“İŞ YERİ OLARAK KULLANILMASI TALEBİ KABUL EDİLDİ”

Oy birliği ile karara bağlanan maddeler içerisinde Hisarönü ve Göcek’te talep üzerine bazı zemin katların işyeri yapılması ile ilgili İmar komisyonundan görüşülen maddeler oy birliği ile kabul edildi. Konu ile ilgili gündemin 5’inci ve 6’ıncı maddeleri CHP ve AK partili meclis üyeleri tarafından oy birliğiyle kabul edildi. Yine Fethiye Erasta AVM 177. Sokak mevkiinde benzer talep ile ilgili gündemin 2. Maddesi de görüşülmek üzere oy birliği ile İmar komisyonuna havale edildi. Fethiye Belediye Meclisi’nde, Taşyaka Mahallesi 177. Sokak’ın birçok caddeden daha çok işlek bir sokak olduğu belirtilerek; sokağa bakan cephe binaların zemin katlarına halkın günlük ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik ticari birimlerin ruhsatlandırılmasına ilişkin talep oybirliği ile komisyona gönderildi. Özel Ata Eğitim ve Öğretim Hizmetleri ve Ticaret Anonim Şirketi’nin dilekçesi de görüşüldü. Günlükbaşı’nda 2. Etap İmar Planı sınırları içerisinde “Ortaokul Alanı” olarak tanımlı yer “Özel Okul Alanı” olarak tanımlandırılması talebi de komisyona havale edildi.

Toplantıda, Göcek Mahallesi sınırları içerisinde İnönü Caddesi, Turgut Özal Caddesi ve Atatürk Bulvarı’na cepheli parsellerin planlı alanlar imar yönetmeliğinin ilgili maddesi gereğince zemin katların işyeri olarak kullanılması talebi ile ilgili hazırlanan imar komisyonu raporu okunup; oybirliği ile kabul edildi. Buna göre bu cadde ve bulvarlarda zemin katlar ticari olarak kullanılabilecek. Ölüdeniz Mahallesi Hisarönü Mevkii’nde yerleşik tercihli alan olarak tanımlanan, sadece konut olarak yapılaşabilecek yerler içindeki yola cepheli ticari işletmelerin bulunduğu ve ticaretin gelişmekte olduğundan dolayı 194. Sokak’a cepheli yapıların da zemin katları üretime dönük olmayan ticari iznin verilmesi İmar Komisyonu raporu ile belirlendi. Rapor oybirliği ile kabul edildi.

 

“5 YILLIĞINA OY BİRLİĞİ İLE KİRAYA VERİLDİ”

Fethiye Belediyesinin tasarrufunda olan Karakeçililer Mahallesi’ndeki tarla vasıflı alanın 5 yıllığına kiraya verilmesi kabul edilirken, Ovacık Mevkii’nden Belceğiz Mevkii’ne inen; Karaağaç ve Faralya mahallerine devam eden yolun plan değişikliği yapılması talebi ile ilgili hazırlanan imar komisyonu raporu okundu. Yeni bir güzergah belirlenmesine karar verildi. Önerilen güzergahta teleferik çıkış noktası bulunduğu için yeni bir plan değişikliği yapılmasına karar verildi.

“BAŞKAN KARACA “REKABETÇİ ORTAM YARATIRSAK, MALİYET DÜŞÜYOR”

Fethiye Belediyesi’nin Baha Şıkman, Ölüdeniz Caddesi, İnönü Bulvarı, Atatürk Caddesi ve Mustafa Kemal Bulvarı’nın sıcak asfalt (BSK) yapılmasına yönelik maddede, asfalt yapım işlemlerinin yıllara yayın iş olarak 2021 ve 2022 yılları içerisinde yaptırılması, gelecek yıllara yayın yüklenmeleri kapsayan taahhütler cetveline işlenmesine yönelik madde İmar komisyonunca görüşülmesinin ardından oy birliği ile kabul edildi. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, sıcak asfalt yapılması planlanan yollarla alakalı, değerlendirmelerde bulundu.

Sıcak asfaltın 2021 ve 2022 yılları içerisinde yaptırılmasına yönelik maddeyle ilgili konuşan Karaca, “Ana arterleri sıcak asfalt BSK yapmak istiyoruz. Mustafa Kemal Bulvarı, Ölüdeniz Caddesi ve Baha Şıkman Caddesi’nin BSK ile kaplanmasını istiyoruz. Tamamen total olarak ihaleye çıkmak istememizin sebebi, rekabet ortamı yaratmak.  Tekel bir şirketin elinde kalırsak, metrekaresi 260 TL’yi buluyor. Ama rekabetli, işinde uzman, farklı firmaları buraya çekebilirsek, metrekaresi 160 TL’ye kadar düşüyor. Böyle bir rekabet ortamı olursa, 7-8 milyon TL’lik bir rakam Fethiye Belediyesi’nin kasasında kalacak. Burada amacımız, çok firmanın ihaleye girmesi, bir kişinin girip alması zarar getirecek.

“BAŞKAN KARACA,”MUSKİ VE ADM ELEKTRİK DAĞITIM ALT YAPI ÇALIŞMASI YAPACAK”

Mayıs ayına kadar Baha Şıkman ve Ölüdeniz Caddesi’ni bitirmek istediklerini belirten Karaca, “Akabinde de Mustafa Kemal Bulvarı ve İnönü Bulvarı’nı yapmak istiyoruz. Birden her yere girip, esnafımızı mağdur etmek istemiyoruz. Bu caddelerde önce  ADM ELEKTRİK DAĞITIM ve MUSKİ alt yapı çalışmalarını yapacak, ardından ise biz sıcak asfalt çalışmasını yapacağız” dedi.

“2021 VE 2022 YILLARI İÇERİSİNDE YAPILMASI OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ”

Gündemin 4 maddesi İmar Komisyonu’na giderken, diğer maddeler ise oy birliği ile kabul edildi. Aralık ayı Meclis Toplantısı’nın ikinci oturumunda gündem dışı madde görüşüldü. 2021 yılı yatırım programına alınan Baha  Şıkman ve Ölüdeniz Caddesi BSK asfalt işlerine ilave olarak, 2022 yılı programında mevcut olan İnönü Bulvarı, Atatürk caddesi ve Mustafa Kemal Bulvarı’nın BSK asfalt yapımı işlerinin birleştirilerek yıllara yaygın iş olarak 2021 ve 2022 yılları içerisinde yaptırılmasının planlandığı, gelecek yıllara yaygın bir iş olması sebebi ile 2021 yılı bütçesini oluşturan cetvellerden olan gelecek yıllara yaygın yüklenmeleri kapsayan taahhütler cetveline işlenmesi ve ihalesinin yapılması ile ilgili madde oy birliği ile kabul edildi.(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ -ŞULE UĞUR)

4634 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4642
EURO 9,0240
BIST 10,1547
ALTIN 438,14

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle