Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Anjiyo Ünitesi Buhar Olup Uçtu mu?

Erkan Ilik | 19 Ağustos 2022 | Genel, Güncel, Sağlık A- A+

2020 yılında gerçekleşen AK Parti  Fethiye İlçe Olağan Kongresinde partililere yönelik yaptığı konuşmada Fethiye Devlet Hastanesine anjiyo ünitesi kurulacağı müjdesini veren AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan’ın vaadi aradan aylar yıllar geçmesine rağmen bir türlü hayata geçirilemedi. Fethiye’nin en büyük eksikliklerinden bir tanesi olan Anjiyo Ünitesinin yakın tarihte  kurulacağını defalarca  yaptığı açıklamalarda aktaran bir başka isim AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk’ten de bu konuda gözle görülür bir girişim olmaz iken, Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, “Ne yazık ki iktidar temsilcilerinin Fethiye halkına verdiği vaatlerin hepsinin altı boş ve fos çıkıyor. Anjiyo Ünitesi de böyle. Yılbaşına kadar Fethiye Devlet Hastanesine Anjiyo Ünitesi kazandırılsın, AK Parti Muğla Milletvekilinin elini tüm kamuoyunun önünde öperek teşekkür edeceğim” dedi.

Fethiye’nin en büyük sorunları arasında yer alan ve bu konuda civardaki şehir hastanelerine yetiştirilirken bir çok can kaybının yaşandığı Anjiyo Ünitesi konusunda AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, 2020 yılında gerçekleşen AK Parti  Fethiye İlçe Olağan Kongresinde müjde vermiş ve Fethiye Devlet Hastanesine Anjiyo Ünitesi kazandırılacağını aktarmıştı. O  tarihten bu yana AK Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk’te hemen hemen yaptığı tüm açıklamalarda Anjiyo Ünitesinin Fethiye’ye gelecek, geliyor ve gelmekte olduğuna dair açıklamalarda bulundu. Aradan onca aylar yıllar geçmesine rağmen Anjiyo Ünitesi konusunda gözle görülür bir çalışma olmaz iken, Fethiye ve Seydikemer halkı anjiyo olabilmek adına çevredeki şehir hastanelerine giderek tedavi oluyor. Bunun yanında o hastanelere yetiştirilirken yaşanan can kayıpları da bulunuyor.

Aradan o kadar zaman geçmesine rağmen Anjiyo Ünitesinin bir türlü kurulmaması vatandaşlar arasında da büyük tepkiye neden oluyor. Özellikle son yıllarda AK Parti yöneticilerinin Fethiye’ye verdiği proje ve müjdelerin hiç birisinin faaliyete geçmemesine tepki gösteren vatandaşlar “Fethiye’nin makul kaderi bu. Herkes bol keseden sallıyor. Fakat icraat yok. Seçim zamanı Fethiye’ye geldiklerinde söylemedikleri vaat yok. Ama icraat geldi mi hepsi fos çıkıyor” ifadelerinde bulundular.

Uzun zamandan bu yana Fethiye Devlet Hastanesine Anjiyo Ünitesinin kurulmasının hangi aşamada olduğunu takip ettiğini, fakat ne yazık ki gözle görülür bir çalışmaya rastlayamadığını ifade eden CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir ise, ““Ne yazık ki iktidar temsilcilerinin Fethiye halkına verdiği vaatlerin hepsinin altı boş ve fos çıkıyor. Anjiyo Ünitesi de böyle. Yılbaşına kadar Fethiye Devlet Hastanesine Anjiyo Ünitesi kazandırılsın, AK Parti Muğla Milletvekilinin elini tüm kamuoyunun önünde öperek teşekkür edeceğim” şeklinde konuştu.Haber-Hakan AYKIRI

 

109 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle