Hoşgeldiniz  
................................................

AK Partili Öztürk’ten CHP’li Demir’e Cevap

Erkan Ilik | 13 Haziran 2022 | Genel, Güncel, Siyaset A- A+

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, geçtiğimiz günlerde CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir’in kendisine yönelik eleştirilerine cevap vererek, “Siyaset dili yanlış olan birini muhatap alacak değilim” dedi.

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, aylık yaptığı değerlendirme toplantısında bazı nedenlerden dolayı CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir’i eleştirmişti. Demir’de bu açıklamanın ardından parti binasında basın açıklamasında bulunarak Öztürk’ün kendisine yönelik açıklamalarını sert bir dille eleştirmişti. AK Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk, CHP’li Demir’in sert sözleri karşısında yazılı bir basın açıklaması yayımladı. Öztürk açıklamasında, CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir’in sert eleştirisine cevap vererek, “Sayın Başkan’a tekrar hatırlatmak isterim ki siyaset;  görgü, kalite, üslup, nezaket gerektirir. Aksi takdirde siyasetçi kimliğinizden uzaklaşırsınız,kin ve nefret dili üzerinize yapışır” şeklinde konuştu.

Başkan Öztürk yaptığı açıklamasında; “ Siyaset dili nezaket gerektiren bir dildir. Eleştirebilir ancak hakaret edemezsiniz. Siyaset dili yanlış olan birini muhatap alacak değilim. Boş işlerle uğraşacak vaktimiz yok. Biz bu makama hizmet için geldik.  Sayın başkana tavsiyem, Genel kurulda Partimizin kıymetli delegelerinin kullandığı oyların kaçını aldığıma bir daha bakmasıdır. Kendisi bulmakta zorluk çekiyorsa bilgilendirmek amaçlı tarafına gönderebilirim.  Siyasetin içerisinde 2004 yılından beri bulunuyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Partimizin her zaman emrinde oldum. Verilen her görevi layıkıyla yerine getirmeye çalıştım. Bundan sonra da böyle olacak. Zat-ı Muhteremin hakkımda sarf etmiş olduğu basit ve hakaret vari sözlerin değerlendirmesini kıymetli hemşerilerimin takdirine bırakıyorum. Hem söz sahibine aittir. Fethiyespor hepimizin ortak değeridir. Futbol takımımıza bugüne kadar ne kadar destek oldular. Ancak başarı gelince kendilerini ön plana atmaktan da geri durmadılar. Eleştirimiz de ne kadar haklı olduğumuz CHP ilçe başkanının hazmedemeyerek yaptığı açıklamayla ortaya çıkmıştır. Dilleri anında kin ve nefrete dönüşmüştür. Ancak unutmamaları gereken bir şey vardır, biz Fethiye’li hemşerilerimizin emrindeyiz. Fethiye’mizi ilgilendiren sorunları dile getirmekten asla vaz geçmeyeceğiz.  Sayın Başkan’a tekrar hatırlatmak isterim ki siyaset;  görgü, kalite, üslup, nezaket gerektirir. Aksi takdirde siyasetçi kimliğinizden uzaklaşırsınız,kin ve nefret dili üzerinize yapışır “ ifadelerini kullandı. Haber-Hakan AYKIRI

46 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle