Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

AK Partili Öztürk “Milletvekili Adaylığım Söz Konusu Değil”

Erkan Ilik | 06 Haziran 2022 | Genel, Güncel, Siyaset A- A+

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, geçtiğimiz günlerde bir gazete çıkan “Başarılı İlçe Başkanı Milletvekili Adayı mı Oluyor” haberine yönelik açıklamada bulunarak, “Benim bu gün itibariyle görevlerim Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı ve Fethiye Belediye Meclis Üyeliğidir. Partimin verdiği bu onurlu görevleri en iyi şekilde yapma gayreti içindeyim. Teşkilat olarak hedefimiz 2023 hedeflerine ulaşmak, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’I bir kez daha cumhurbaşkanı seçmek, Muğla’dan daha çok sayıda milletvekili çıkarılmasına katkı sağlamak, liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 2053 ve 2071 vizyonuna uygun bir Türkiye inşasında var gücümle çalışmak, 2024 yerel seçimlerinde Fethiye’mizi Ak Belediyecilik ile buluşturmaktı” dedi.

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk parti merkezinde değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Toplantı gündeminde alt yapı çalışmaları, seyyar satıcılar, okul projesi ve hazineye ait parseller ele alındı.

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, parti merkezinde değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Toplantı gündeminde alt yapı çalışmaları, seyyar satıcılar, okul projesi ve hazineye ait parseller ele alındı. Başkan Öztürk açıklamasında iki yıldır alt yapı çalışmalarının devam ettiğini vurgulayarak; “ Geçen yıl Nisanda bitecek Mayısta bitecek derken Taşyaka, Baha Şıkman Caddesi, Sanayi ve AVM önündeki yol, Ölüdeniz yolu,  Ovacık ve Hisarönü gibi ilçenin can damarlarında çalışmalar sezon boyunca bitirilemedi. İki yıldır altyapı çalışmaları için bazı yollar kazılıyor. Araçlar çukurlara düştü, oteller, pansiyonlar, restoran ve diğer işletmeler zarara uğradı. Misafirler otellerden erkenden ayrıldılar. Çalış Plaj düzenlemesinde ve diğer taahhüt noktalarında müteahhitler işi bırakıp gittiler. Belediyemiz müteahhitlerle mahkemelik oldu. Bitmeyen işler sezon içinde bitirilmeye çalışıldı ve bu durum hem turizmciyehem misafirlere hem de yerleşik hemşerilerimize zarar verdi. Geçen yıl yaşanan tüm bu sıkıntılar belediyeye ders vermemiş olmalı ki aynı sıkıntıları hatta daha fazlasını bu yıl yaşıyoruz. Hergün onlarca telefon alıyoruz. Bir şeyler yapın, sezon geldi çalışmalar hala bitmedi. Bu nasıl alt yapı çalışması? Saat 8-17 arası çalışarak müteahhitler bu işi bitirebilir mi? Rezil olduk, zarar ediyoruz. Bitmek bilmeyen çalışmalar yüzünden geçen yıl olduğu gibi bu yıl da işyerimizi açamıyoruz, açsak da müşterilerimiz gelemiyordiyorlar. Vatandaşlarımız son derece haklı. Böyle çalışma olmaz. Çalışmalar başlamadan önce hem belediye meclisinde hem de basın açıklamalarımızda gerekli uyarılarımızı yapmıştık. Çalışmaları erken başlatıp hızlı bitirin. Her yeri aynı anda kazmayın. Sağlıklı ulaşım için alternatif yolları açık tutun. Trafik işaretleri ve yönlendirme tabelaları ile trafiğin akışını düzenleyin dedik ama nafile. Sayın başkan açıklamalarında Fethiye’nin otuz yıldır yapılmayan işlerini yaptıklarını söylüyor. Duyan da Fethiye’nin tüm mahallelerinin alt yapı sorunlarını çözüyor sanacak. Maalesef Fethiye’nin %70 ‘inde altyapı yok. Fethiye Belediyesi, Muğla Büyükşehir Belediyesi, MUSKİ, AYDEM, Türktelekom ile iki yıldır yapılan çalışmalar Fethiye altyapısının binde beşi bile değil. 2-3 Km çalışma başlatıp onu da ağzınıza yüzünüze bulaştırdıktan sonra Fethiye’nin altyapı sorunlarını çözüyoruz demek abesle iştigal. Yani gerçeğe, sağduyuya ve akla aykırı.”

Öztürk’ten Başkan Karaca’ya Çağrı

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Fethiye Belediye Başkanı Âlim Karaca’ya çağrıda bulundu. Başkan Öztürk çağrısında; “Sayın başkan Karaca’ya çağrımız; inşaat çalışmaları yapılan bölgelerde esnafları ziyaret etsin. Evindeki vatandaşlar,  işyerindeki esnaflar ve tatile gelen misafirler rahatsız. Geçen yıl tatilini erken kesip giden misafirler bir daha Fethiye’ye gelmeyiz diyor. Sezon ortasında bu ne çalışması diyor. Fethiye bu mezbeleliği hak etmiyor. Böyle belediyecilik olmaz. Nisan sonu, Mayıs sonu bitecek derken Haziran ayının ilk haftası bitti hala işler bitecek gibi gözükmüyor. Sahil bandında, Karagözler ve birçok noktada foseftik kokuları aldı yürüdü. Buralar dağ başı değil, şehrin atardamarı, kalbi. Şehrin kalbi duracak olursa hemşerilerimizin kayıplarının telafisi mümkün olmaz.  Belediye başkanını sorumlu davranmaya davet ediyorum. Çalışmaları derhal tamamlayın. Fethiye’mizin geleceğini riske atmayın. Tamamlayamayacaksanız sezon sonuna erteleyin. Fethiye sahipsiz değildir, keyfi çalışmaları hoş göremeyiz.” Dedi.

“Adil Olalım, Haksız Rekabete Fırsat Vermeyelim”

Fethiye’de bulunan seyyar satıcılar hakkında gelen şikayetleri de dile getiren Başkan Öztürk; “ Bazı esnaflarımızın bizzat bana bildirdikleri bir konu var. Şehrin her yerinde, sahilde, şehir merkezinde seyyar satıcılar arttı. Esnaflarımız haklı olarak serzenişte bulunuyor. Bizler dükkân kiralıyoruz, vergi dairesine kaydımızı yaptırıyoruz, Stopaj Ödüyoruz, personel istihdam ediyoruz, giderlerimiz fazla. Bizim ne suçumuz var? Haksız rekabete maruz kalıyoruz diyorlar. Bu konuda vatandaşlarımızın, esnaflarımızın sıkıntılarını bir kez daha belediye yetkililerimizin dikkatine sunuyoruz. Adil olalım, haksız rekabete fırsat vermeyelim.” Diye konuştu.

Başkan Öztürk’den Fethiye’ye Müjde

Fethiye Ömer Özyer Anadolu Lisesi’nin Özel Program ve Proje uygulayan (proje okulu) olara seçildiğini söyleyen Öztür; “Yaptığımız girişimler ile Fethiye’mize Spor Lisesi kazandırmıştık. Spor Lisesine dönüştürülmesi yönünde olumlu imza veren Gökçe ailesinin üyelerine bir kez daha teşekkür ediyoruz.Eğitim çalışmalarımız meyvelerini vermeye devam ediyor. Ömer Özyer Okulumuzun idarecilerinin hazırladığı dosyalar, Muğla Valiliğimiz Milli Eğitim İl Müdürlüğümüzün çalışmaları, İlçe ve il başkanlığımızın talepleri ve Muğla Milletvekillerimizin Milli Eğitim Bakanlığımız nezdinde yaptıkları girişimler sonucunda Fethiye Ömer Özyer Anadolu Lisesi Özel Program ve Proje uygulayan (proje okulu) oldu. Liseye Giriş Sınavı ile öğrenci alacak. Eğitim alanında Uzun zamandır takip ettiğimiz bu projenin de hayat bulmasından son derece mutluyuz. Fethiye’mize, Eğitim ve Öğretim camiamıza hayırlı olsun. Çalışmayı sonuçlandıran Milli Eğitim Bakanlığımıza, desteklerini esirgemeyen il başkanımız Kadem Mete’ye, bakanlığımıza gerekli girişimlerde bulunan vekillerimiz Sayın M.Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan’a müteşekkiriz.”

“Hazineye ait parsellerin Vatandaşlarımıza Satışının Problemini Çözdük”

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan Çatalarık mahallesine gelerek mahalleli ile bir araya gelmişti. Hazine yerlerinin parsel satışları hakkında sorunun çözüldüğü ifade edilmişti. Başkan Öztürk konu hakkında açıklamada bulunarak; “Çatalarık mahallemizde vatandaşlarımızın çözüm bekleyen sorunları bulunmaktaydı. İl başkanımız ve vekillerimizin destekleriyle mesele çözüldü. Ak Parti Muğla milletvekilimiz Yelda Erol Gökcan 30 Mayıs Pazartesi günü Fethiye’ye gelerek İlçe teşkilatımız ile birlikte Çatalarık mahallemizde muhtarımız ve talep sahibi vatandaşlarımız ile buluşarak müjdeyi verdiler. Bu çalışmalar sonucunda Çatalarık mahallesinde 53 taşınmaz üzerindeki 146 yapı kayıt belgeli yapının bulunduğu parseller hak sahibine satışı yapılıyor. “ dedi.

Başkan Öztürk Hakkında Çıkan Haberi Yalanladı

AK  Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, bir gazetede yayımlanan haberinin doğru  olmadığını açıkladı. Başkan Öztürk hakkında milletvekili adayı olacağı ile  ilgili çıkan habere şöyle cevap verdi;” Bir basın kuruluşunun yazılı basın ve internet sitesinde milletvekilliğine aday olacağım hakkında yorum yazısı yer aldığını gördüm. Basında çıkan haber bilgim dışında yer almış olan bir yorumdan ibarettir. Milletvekilliği adayı olacağı hususundaki bu haber ve yorumun maksadını anlayamadım. Benim bu gün itibariyle görevlerim Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı ve Fethiye Belediye Meclis Üyeliğidir. Partimin verdiği bu onurlu görevleri en iyi şekilde yapma gayreti içindeyim. Teşkilat olarak hedefimiz 2023 hedeflerine ulaşmak, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’I bir kez daha cumhurbaşkanı seçmek, Muğla’dan daha çok sayıda milletvekili çıkarılmasına katkı sağlamak, liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 2053 ve 2071 vizyonuna uygun bir Türkiye inşasında var gücümle çalışmak, 2024 yerel seçimlerinde Fethiye’mizi Ak Belediyecilik ile buluşturmaktır“ şeklinde konuştu. Haber-Hakan AYKIRI

141 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle