Hoşgeldiniz  

AK PARTİ FETHİYE BASIN MENSUPLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

Erkan Ilik | 13 Ocak 2021 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem A- A+

AK Parti Fethiye ilçe yönetimi 10 Ocak Gazeteciler Günü nedeniyle parti merkezinde yerel ve ulusal basın mensupları ile bir araya geldi.

10 Ocak Gazeteciler Günü kutlama ve değerlendirme etkinliğine; AK Parti Fethiye ilçe başkanı Turgay Öztürk, AK parti İlçe Tanıtım Medya Başkanı Hüdaverdi Sarper Konakçı, AK Parti İlçe Siyasi Hukuki İşler Başkanı Murat Koyuncu, AK Parti  İlçe Teşkilat Başkanı Zafer Aykaç, AK Parti İlçe Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Salih Dündar, yönetim kurulu üyelerinden Mehmet Cura ile Yıldıray Göksu, AK Parti Fethiye Kadın Kolları Başkanı Gülhanım Boz  ile  basın mensupları katıldı. 10 Ocak Gazeteciler Günü kutlama ve değerlendirme etkinliğinde basın mensuplarının görüşleri ve önerileri alındı.

“SAHA ÇALIŞMALARIMIZA AĞIRLIK VERECEĞİZ”

AK Parti Fethiye ilçe başkanı Turgay Öztürk açıklamasında “Geçtiğimiz Pazar günü 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla; sokağa çıkma kısıtlaması olduğu için sizleri ziyaret edemedik. Pazartesi günü olmuşken dedik ki 2 gün sonra yapalım hep birlikte olalım istedik. Bizlerin davetini kırmayıp  ziyarete geldiğiniz için hepinize tek tek teşekkür ederim” dedi.

 

Açıklamasına devam eden Turgay Öztürk; geçtiğimiz yıl Eylül ayında gerçekleşen AK Parti Fethiye ilçe kongresinden bu güne kadar gelen süreç hakkında bilgilendirmede bulundu.

Yeni hizmet binasına taşınma sürecini anlatan Öztürk “Gördüğünüz gibi bazı eksiklikler olmakla beraber yeni binamıza taşındık. İlçe binamızı erişebirliği kolay yeni bir binaya taşıyacağımıza söz vermiştik ve bu sözü yerine getirdik. 2021 yılında pandemi tedbirleri sona erdiği ve normalleşe süreci başladığı zaman saha çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz ve sahada çok daha aktif olacağız. Yeni hizmet binasından sonra ilçe başkanlığımıza bir araç kazandırmayı planlıyoruz. Her aşamada vatandaşımızla beraber olmak istiyoruz. Dün bildiğiniz gibi Taşyaka’da takip ettiğimiz bir çalışmamız vardı. İnşallah 60 gün içinde yeni 112 ambulans istasyonumuz Patlangıç mahallesinde olacak. Taşyaka’nın hemen bitişiğinde hem Ölüdeniz, hem de Kayaköy;  tarafında istasyonumuz var ama yaz ayları biliyorsunuz yoğun oluyor. Yeni istasyonumuz; hem Babadağ Ölüdeniz hem de Kayaköy diğer bölgeler artı nüfusun yoğun olduğu Taşyaka, Patlangıç,  Menteşeoğlu mahallelerinin de merkezi konumunda bir yerde olacak. dün onun da teslimi yapıldı. İnşallah 2 ay içinde bitmiş olacak. Bunun haricinde tabi ki yapılan her türlü tesisleri de anlatıyoruz size bunu bazen yazılı yapıyoruz. Geçen hafta yaptık önümüzdeki günlerde de tekrar yaptığımız yapacağımız hükümetten gelen taleplerimizle ilgili olumlu sonuçlandırdığımız bütün işleri size duyurmak isteriz” dedi.

“EN BÜYÜK AMACIMIZ ESER BIRAKMAK”

Açıklamasına devam eden Öztürk “Tabi ki bizim burada teşkilat olarak amacımız 3 yıllık bir dönem için seçildik buraya geldik. Eser bırakmak bizim en büyük amacımız. Burada eser bırakmak için ille belediye başkanı olmak ille milletvekili olmak gerekmiyor teşkilat olarak da bunların öncülüğünü yapmamız ve eksikleri yukarıya iletip yukarıdan da sonuç almamız gerekiyor. Bu konuda yetkililerimiz bize son derece yardımcı oluyorlar. Hem il başkanımız hem bakanlarımız. Bu konuda şu kadarını söyleyeyim geçtiğimiz günlerde İç İşleri Bakanımız Sayın Süleyman soylu bey Muğla’daydı. Ayaküstü ilk fırsatta bir talepte bulunduk.  Kendilerinden kaymakamlık binamızın yenilenmesi konusunda bir destek istedik. O da 2022-2023 yılında bu işi yapalım yer konusunda çalışma yapın talimatını verdiler. Tabi ki Fethiye’nin başka konuları da var. Hedeflerimizden bir tanesi orta vadede Fethiye’ye yeni bir devlet hastanesi kazandırmaktır. Yeni bir bina yatak kapasitesini ikiye ya da üçe katlayacak şekilde bir hastane konusunda çalışma yapmak istiyoruz. Onun haricinde çiftçimizle  ve turizmcimizle kim varsa sahada gece gündüz birlikte olmak istiyoruz. Geçtiğimiz günlerde ilk ziyaretimizi hale yaptık. Orada bir takım sıkıntılar vardı. Sıkıntıların detaylarını hiçbir zaman paylaşmadık ama gittik ve sıkıntılarla ilgili olarak il müdürlüklerimizle, il başkanlıklarımıza görüşerek çözdük. Önümüzdeki il tarım müdürümüz Barış Saylak beyle Muğla’da randevum var. Burada çiftçilerimizin bir takım sıkıntıları var onların çözüm noktasında görüşmeler yapacağız” dedi.

262 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4126
EURO 9,0363
BIST 10,1620
ALTIN 441,98

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle