Hoşgeldiniz  

8 MART’TA KADINLAR “MOR ZİNCİR” OLUŞTURACAK

Erkan Ilik | 22 Şubat 2021 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem A- A+

8 MART’TA KADINLAR “MOR ZİNCİR” OLUŞTURACAK

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Fethiye Kadın Platformu tarafından “Mor Zincir” etkinliği düzenleniyor.  8 Mart 2021 Pazartesi günü saat 17.30’da Özgecan anıtı önünden başlayacak olan “Mor Zincir” yürüyüşü; Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi önünde sona erecek. Etkinlik ile ilgili Fethiye Kadın Platformundan Ayşin Ragıboğlu; Eğitim-Sen Fethiye temsilciliğinde açıklamada bulundu.

Fethiye Kadın Platformu üyelerinin katılımı ile gerçekleşen açıklamada Ayşin Ragıboğlu; artan kadın cinayetlerine dikkat çekti. Ayşin Ragıboğlu açıklamasında  “Son bir yıldır hayatımızda hemen hemen her şey değişti. Değişmeyen tek şey kadın cinayetlerindeki artış oldu. Pandemi’de kadınların % 73’ü yoksullaştı, %96’sı ev içi şiddete maruz kaldı. 2020 yılında 300 kadın cinayeti işlendi. 171 kadın şüpheli bir şekilde ölü bulundu. Adil yargılama yapılmayıp sanık ve katiller caydırıcı cezalar almadıkça, önleyici tedbirler uygulanmadıkça şiddet boyu değiştirerek sürmeye devam edecek. İstanbul sözleşmesinin ve 6284 sayılı yasanın tam ve etkin uygulanması kadınlar için hayati önem taşıyor.

Sadece kadın cinayetlerine değil, kadına yönelik her türlü şiddet ve çocuk istismarına karşı mücadelemiz devam ediyor. El ele, omuz omuza sürdürdüğümüz bu mücadeleyi sembolize etmek üzere 8 Mart 2021 günü saat 17.30’da Özgecan Aslan parkından başlayarak Mor Zincir oluşturuyoruz. Sizleri de bu zincirin halkalarından biri olmaya çağırıyoruz. Kadınlar susmaz, bu isyan durmaz” dedi.

 

 

 

166 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4294
EURO 8,9820
BIST 10,3601
ALTIN 412,55

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle