Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

350 Dansçı Hünerlerini Sergiledi

Erkan Ilik | 03 Ekim 2021 | Genel, Güncel, Kültür A- A+

Fethiye’de bu yıl ikincisi düzenlenen ‘2. Uluslararası Fethiye Spor Festivali” kapsamında 5 ülkeden 350 dansçı sahnede hünerlerini sergilediler. İzleyiciler tarafından dans gruplarının hünerleri ilgiyle izlenirken, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit, “Festivali önümüzdeki günlerde daha geniş ve daha kapsamlı bir şekilde gerçekleştireceğiz” dedi.

Fethiye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü organizasyonu ile bir yıl aradan sonra tekrar düzenlenen ‘2. Uluslararası Fethiye Spor Festivali” kapsamında Halk Oyunları gösterileri sergilendi. Beşkaza Meydanında düzenlenen etkinlik öncesi, dansçı gruplar ve vatandaşlar mehter takımı eşliğinde Özgecan Anıtından Beşkaza Meydanına kadar yürüdüler.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başlarken, sahnede ilk olarak Kerimoğlu Zeybeği sergilendi. Ardından da Kazakistan, Mısır, Ukrayna ve Ürdün ile Türkiye’nin farklı illerinden gelen 350 dansçı sahneye çıkarak hünerlerini sergilediler.

Etkinliğe katılan vatandaşlar tarafından dansçıların gösterileri ilgiyle izlenirken, Festivalin ilkini 2019 yılında yaptıklarını ifade eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit, “Geçen yıl pandemi nedeni ile gerçekleştiremediğimiz Uluslararası Fethiye Spor Festivalinin 2’ncisini bu yıl düzenliyoruz. Festivalimize çeşitli branşlarda 14 ülkeden 500 civarında sporcumuz katıldı. Her şey çok güzel geçti. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha geniş ve daha kapsamlı bir festival sergileyeceğiz” ifadelerinde bulundu.

651 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 9,5089
EURO 11,0919
BIST 13,1594
ALTIN 544,97

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle