Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

25 Bin 525 Öğrenci Karne Sevinci Yaşadı

Erkan Ilik | 21 Ocak 2022 | Eğitim, Genel, Güncel A- A+

2021-2022 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sona ermesiyle Fethiye’de resmi-özel 98  okulda, 29 Bin 525 öğrenci ve 2 Bin 498  öğretmen  yarıyıl tatiline girdi.

2021-2022 eğitim öğretim yılı birinci yarıyılının kapanışı ve karne töreni Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya’nın katılımı ile Çalıca Şehit Sezgin Burak Cantürk İlkokulu ve Çalıca Ortaokulu’nda gerçekleştirildi. Törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya’nın yanı sıra  yanı sıra İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri  Şadiye Ceylan, Abdullah Şentürk, Erdinç Kara ve Ali Öğütveren katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile birlikte başlayan törende konuşan Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, “şu ifadelere yer verdi.

“Büyük bir başarı ve özveriyle sürdürülen bir eğitim-öğretim yılının ilk yarısını 29525 öğrenci, 2498 öğretmenimiz ile tamamlamış bulunmaktayız. Pandemi sebebiyle 1,5 yıl süren uzaktan eğitim süreci sonunda 6 Eylül’de başladığımız yüz yüze eğitim ile öğretmen ve öğrencilerimizi bir arada görebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu dönemde maske, mesafe ve temizliğe dikkat edilmesinin yanı sıra öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve velilerimizin aşılanma konusundaki hassasiyetleri salgın döneminde eğitim ve öğretimde devamlılığı sağlamıştır. 06 Eylül 2021 tarihinden itibaren salgın şartlarında büyük bir çaba ve özveri içerisinde çalışarak okullarımızı güvenli mekânlar haline getiren tüm yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyorum.

Sevgili öğrenciler,

Sizleri teknolojiyi yakalayan, çözüm üreten, bilime, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ülkesine ve insanlığa karşı sorumluluklarını bilen, değerlerine sahip çıkan bireyler olarak görmekten büyük mutluluk duymaktayız, sizler bizim güçlü yarınlarımızsınız. Karne heyecanınızı tüm kalbimle paylaşıyor, hepinizi yürekten tebrik ediyorum. Dönem boyunca gösterdiğiniz çabanın bir belgesi olan karnelerinizden hareketle eksiklerinizi belirleyip kendinizi yenileyeceğiniz, kendinizi sosyal ve kültürel etkinliklerle besleyeceğiniz bir tatil geçirmenizi dilerim.

Kıymetli Meslektaşlarım,

Güçlü bir motivasyon, kalıcı hedeflerimiz ve emin adımlarımızla, köklü tarihimizden aldığımız yüce değerlerimiz ve ilkelerimiz doğrultusunda yürüttüğümüz çalışmalarımızda en büyük başarı ve tüm takdir şüphesiz öğretmenlerimizindir, gelecek sizin gayretlerinizle şekillenecektir. Bu zorlu süreçte fedakârca yaptığınız çalışmalardan dolayı hepinizi tebrik ediyor, sağlıklı, mutlu bir tatil dönemi geçirmenizi diliyorum.

Değerli Veliler,

Amacımız çocuklarımızın iyi bir evlat, iyi bir vatandaş ve en nihayetinde iyi bir insan olmaları yolunda onlara rehberlik etmektir. Çocuklarımızın eğitim hayatındaki emekleriniz ve işbirliğiniz için teşekkür ederim ve onların ihtiyaç duydukları nitelikli tatili en iyi şekilde planlayacağınıza eminim. Sağlıkla ve huzurla geçecek yeni dönem için iyi bir sömestr tatili olmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizi yarınlara taşıyacak sevgili öğrencilerimizi ve onları hayata hazırlayan kıymetli yönetici ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, mutlu, huzurlu ve sağlıklı yarıyıl tatili geçirmelerini diliyor ve sevgilerimi sunuyorum.”

Konuşmanın ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ve şube müdürleri öğrencilere karne ve belgelerini taktim ettiler.  Haber-Hakan AYKIRI

590 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle