Hoşgeldiniz  
..................................................................................

FETHİYE’NİN YENİ KAYMAKAMI  “EYÜP FIRAT” GÖREVE BAŞLADI

Erkan Ilik | 02 Ağustos 2020 | Genel, Güncel, gundem, Siyaset, siyasi A- A+

FETHİYE’NİN YENİ KAYMAKAMI  “EYÜP FIRAT” GÖREVE BAŞLADI

Fethiye’nin yeni Kaymakamı Eyüp Fırat görevine başladı. Trabzon Of Kaymakamlığından Fethiye Kaymakamlığına atanan Kaymakam Eyüp Fırat; Şehit ailelerini ziyaret ederek bayramlarını kutladı. Kaymakam Eyüp Fırat ile beraberinde; Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel, Fethiye İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Rüştü Şen, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ve Fethiye Müftü vekili İsa Ünal ile diğer yetkililerle birlikte şehit ailelerini ziyaret etti.

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat ve protokol üyeleri ilk önce 15 Temmuz Şehit Özel Harekat Polisi Birol Yavuz’un ağabeyi Aykut Yavuz’u ziyaret etti. Kaymakam Fırat; daha sonra Şehit Jandarma Uzman Çavuş Yasin Ağır’ın babası Ramazan Ağır ile Şehit Polis memuru Özgür Gümüş’ün babası İsmail Gümüş’ü ikametgahlarında ziyaret ederek bayramlarını kutladı. Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat; şehit ailelerine Türk Bayrağı hediye etti. Şehit aileleri ziyaretlerinde Fethiye Müftülüğü görevli Vaizi Tosunlar Petrol Camii İmam Hatibi Süleyman Sandal tarafından Kuranı kerim okundu. Duygu dolu bayram kutlamalarından sonra Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat; Fethiye Taşyaka Şehir Mezarlığındaki Şehit kabirlerini ziyaret etti. Şehit kabirlerinde dualar edildikten sonra Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat; Fethiye şehir merkezindeki esnafları ziyaret ederek, bayramlarını kutladı. Fethiye şehir merkezinde esnafları ziyaret eden Kaymakam Eyüp Fırat; kendini tanıtarak, esnafların bayramı kutladı ve hayırlı işler diledi. Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat yapmış olduğu açıklamada “Şehitlerimizin bizlere emaneti, şehit ailelerimizi göreve başlar başlamaz ziyaret ettik. Daha sonra da şehitliğimize ziyarette bulunduk. Esnaflarımıza uğrayıp hem tanıştık, hem de hayırlı işler dileklerimizi ilettik. Yavaş yavaş ilçemizi tanıyacağız. Görevimize bu şekilde başlangıç yapmış olduk. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi. Kaymakam Eyüp Fırat sahil bandı ile Beşkaza meydanında da vatandaşlarla da sohbet etti.

“FETHİYE KAYMAKAMI EYÜP FIRAT”

1980 yılında İstanbul’da doğan Eyüp Fırat, Aslen Malatyalıdır. İlköğretim ve lise öğrenimini Malatya’nın Doğanyol İlçesinde tamamladı. 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 2005 yılında Tekirdağ Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amiri mesleğine giriş yaptı. Bir yıl süreyle Londra’da yabancı dil eğitimi aldıktan sonra 04.04.2008 tarihinde Burdur-Tefenni Kaymakamlığı görevine başladı. 30.07.2010 tarihinde Kahramanmaraş-Nurhak Kaymakamlığına, 07.08.2012 tarihinde Şanlıurfa-Akçakale Kaymakamlığına atanan Eyüp Fırat, 01.12.2016 tarihinde yayınlanan kararname ile Trabzon Of Kaymakamlığına atandı. Eyüp Fırat; geçtiğimiz Haziran ayında yayınlanan İçişleri Bakanlığının kararnamesi ile Of kaymakamlığından Fethiye Kaymakamlığına atandı. Eyüp Fırat; evli ve 2 çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

 

 

 

430 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,8260
EURO 9,1369
BIST 1,1674
ALTIN 473,53

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle