Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ............................................... ..........................................................

 CHP MİLLETVEKİLİ TANAL “AKP ÜLKEYİ YÖNETEMİYOR”

Erkan Ilik | 03 Nisan 2021 | Genel, Güncel, gundem, Kültür, Mugla, Siyaset, siyasi A- A+

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, Fethiye’de esnaf ziyaretlerinde bulundu. Tanal, esnaflarla uzun uzun sohbet edip taleplerini dinlerken, mevcut AK Parti hükümetinin sınıfta kaldığını ve yatırımcıların Türkiye’deki yönetime güvensizliği ve korkusu neticesinde yatırım yapmamakta olduklarını söyledi.
Üç gün boyunca incelemelerde bulunmak ve bölgede çalışmak için Fethiye’ye gelen Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İstanbul Milletvekili ve İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Üyesi Av. Mahmut Tanal, beraberinde ilçe başkanlığı yönetim kurulu üyeleri ile birlikte esnaf ziyaretlerinde bulundu. Esnaf ziyaretlerinde vatandaş ve esnaf ile sohbet eden, onların dilek ve taleplerini de not alan Milletvekili Tanal, Fethiye’yi huzurlu, sakin ve yaşanılabilir bir şehir olarak gördüğünü ifade etti.
“Fethiye Belediyesinin Sosyal Belediyecilik Çalışmalarını Beğendim”
Fethiye’de bulunduğu zaman diliminde elinden geldiğince Fethiye’yi gezdiğini ve vatandaşlar ile görüştüğünü belirten CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, “Fethiye’de Kaymakamlık binasına giderken, işitme engelliler için Fethiye Belediyesinin yaptığı bir alfabe tablosu var. Ayrıca engellilerin araçlarını şarj edebileceği makine var. Sosyal belediyecilik anlamında, ben Fethiye Belediye Başkanımız Alim Karaca ve nezdinde tüm belediye çalışanlarını kutluyorum. Bugüne kadarki belediyeler, sadece ve sadece kıyı kesimlerine önem verirken, mevcut Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca beyin kenar kısımlarda bulunan mahallelere de önem vermekte olduğunu ve oralarda da çalışmalar yapmakta olduğunu gözlemledim. Yani Fethiye’de sahil bandı kısmına yapılan çalışmanın çevre mahallelere de yapılmakta olduğunu gördüm. Bu anlamda başkanımızı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.
“Fethiye Yaşanılabir Bir Huzur Kenti”
Fethiye’ye daha önce de geldiğini ve burayı çok sevdiğini ifade eden Tanal, “Fethiye’yi gezip gördüğüm kadar ile tamamen bir huzur kenti. Suç oranının en düşük olduğu ilçelerden birisi. Bunu nereden anladın derseniz ki, Fethiye’yi dolaştığımda binaların giriş ve birinci katında demir parmaklıklar yok. Bu demir parmaklıkların olmaması, tek başına dahi suç oranının ne kadar az olduğunu, hırsızlık, vesaire vakalarının olmadığını göstermektedir. Fethiye halkı, esnafı tamamen herkes bir uyum içerisinde. Sabahleyin yürüyüşe çıktığımda, herkesin birbirine selam vermekte olduğunu gördüm. Demek oluyor ki bizim milli birlik ve beraberliğimizin daim olmakta olduğunu gösteriyor. Bizim başaramayacağımız hiçbir konu yoktur. Hiçbir engel tanımayız. Onun için Fethiye’deki bu huzurun tüm Türkiye’ye yayılmasını temenni ve umut ediyorum” ifadelerinde bulundu.
“Yatırımcı Türkiye’deki Yönetime Güvenmiyor”
Türkiye’nin ciddi derecede bir ekonomik kriz içerisinde yer aldığını da belirten CHP’li Tanal, “Türkiye şuanda ekonomi açısından bir sefalet içerisinde. Açıkçası Türkiye yönetilemiyor. Her kesiminde bildiği üzere Türkiye’de bir ekonomik kriz var. Bu ekonomik krizin nedeni nelerdir diye irdeleyecek olursak, öncelikle Türkiye’de bir memur alımından, atamasından, tayin ve terfide riyakat yok. Partizanca, eş dost kayırmacılığı var. Öncelikle bu sorunun bitmesi lazım. Ülkemizde ne yazık ki adaletsizlik diz boyu. Halk olarak adalete ve hukuka güvencemiz kalmadı. Bu adalet ve güvenin yeniden tesis edilmesi gerekmektedir. Bunun içinde tarafsız ve bağımsız yargının olması lazım. Bir ayrı konu, ne yazık ki Türkiye’de üretim kalmadı, yatırım yapılmıyor ve istihdam alanları kalmadı. İstihdam alanları olmayınca, üretim olmayınca enflasyon yükseliyor. Enflasyonun yükselmesi nedeniyle de kimse yatırım yapamıyor. Yatırım yapamamasının nedeni de yatırımcılar korkak, ürkek güvercin gibidirler. Güvervinler öncelikle etrafına komple bakarlar, orada bir tehdit yoksa oturmaya devam ederler. Yatırımcı da, istihdam yapan da aynen korkak güvercin gibi, eğer hukuk güvenliği varsa, yatırımcı yatırımını yapar. Yatırım yapınca üretim olur ve işsizlik düşer. Sonuç olarak da enflasyon da düşer. Ama ne yazık ki Türkiye’de hukuk güvenliği diye bir şey yok.Bakıldığı zaman bir gecede Cumhurbaşkanı, “Ben Anayasa Mahkemesini tanımam”, Devlet Bahçeli Bey, “Bu Anayasa mahkemesini kapatmak lazım” diyorlar. Şimdi, eğerki Anayasa Mahkemesini kapatırsan,anayasayı hiçe sayarsan, anayasa mahkemesi kararlarını tanımazsan, sen Avrupa İnsan hakları kararını tanımazsan elbette yatırımcı gelip de buraya yatırım yapmaz. Yani bu hükümet her konuda sınıfta kaldı ve kalmaya da devam ediyor “dedi.
“Aziz Sanat Galerisinden Çok Etkilendi”
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, Fethiye’de esnaf ziyaretleri sırasında İş Adamı Aziz Çetinkaya’ya ait Çarşı Caddesindeki Aziz Sanat Galerisini de gezerek incelemelerde bulundu. Milletvekili Tanal, galeride bulunan bir daktilo da yazı da yazarken, kendi sosyal paylaşım sayfasından canlı yayın yaparak, galeri hakkında Aziz Çetinkaya ile röportajda da bulundu. Galerideki eski model aletlerden çok etkilendiğini de ifade eden Tanal, “Çocukluğumun ve gençliğimin dönemlerine ait malzemeleri tekrardan görmek beni duygulandırdı” diye konuştu.
Haber-Foto/Hakan AYKIRI

3532 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,6687
EURO 10,3597
BIST 12,1300
ALTIN 495,08

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle