Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Büyükşehir Belediye Meclisi Toplandı

Erkan Ilik | 16 Nisan 2014 | Güncel A- A+

Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi, Dr. Osman Gürün başkanlığında ilk defa toplandı. Muğla Büyükşehir Meclisi, ilk olarak Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak, saygı duruşunda bulundu ve İstiklâl Marşı’nı okudu. Ardından Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer’i makamında ziyaret etti.

Vali Güvençer, Büyükşehir Belediye Meclis üyesi sıfatıyla sorunlara köklü çözüm üretebilmenin, bilimsel çerçevede değerlendirip doğru kararlar verebilmenin çok büyük sorumluluk gerektirdiğini belirterek “Sizler seçilmiş bir organın üyelerisiniz. Sizler Muğlalıların tarih içindeki ümitli ve kararlı akışının üyeleri olacaksınız.” dedi.

Vali Güvençer’i ziyaretin ardından meclis üyeleri Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı önünde 13 ilçeyi temsil eden 13 adet mavi servi ağacı ile Büyükşehir Belediyesini temsil eden çınar ağacı dikti. Ardından Büyükşehir Belediye Meclisi ilk toplantısını yapmak üzere eski İl Özel İdare binasına geçildi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün yaptığı açılış konuşmasında, “Hepimizin amacı aldığımız görev gereği ilçelerimizin ve ilimizin genelinde halkımızın günlük yaşantısını daha konforlu ve daha yaşanılabilir çağdaş kentler haline getirmektir. Seçim bana göre bitmiştir. Hangi partiden buraya gelmişsek gelelim aynı yolda yürüyen meclis üyeleriyiz ve hizmet adına bundan sonra da birlikte yürümemiz gerekiyor. Hepimizin birbirine ihtiyacı ve bağımlılığı var. Büyükşehir Belediyesi olduktan sonra artık her ilçe kendi başına yürümeyecek, birlikte hareket edeceğiz. Her ilçe diğer ilçeleri de ilgilendiriyor. Onların sorunlarını çözmek adına birlikte hareket edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

31 maddenin görüşüldüğü Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi ilk toplantısında gündem maddeleri içerisinde yer alan Meclis Divan Katipliği, 1. Başkan Vekilliği, 2. Başkan Vekilliği, encümen üyeliği ve komisyon seçimleri yapıldı. Yapılan seçimler sonucunda Meclis Divan Katipliği asil üyeliklerine CHP Milas Belediye Meclis Üyesi Murat Yazar ile CHP Datça Belediye Meclis Üyesi Can Canbey seçilirken, 1. Başkan Vekilliğine CHP’li Menteşe Belediye Meclis Üyesi Cumhur Çoban, 2. Başkan Vekilliğine ise, Ula’dan CHP’li Selami Karakaya seçildi.

Başkan dâhil 66 kişiden oluşan Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi’nin çoğunluğunu 43 belediye meclis üyesi ile CHP oluştururken, AK Parti 17, MHP 4 ve DP de 2 belediye meclis üyesiyle temsil ediliyor.(FG)

Büyükşehir Belediye Meclisi Toplandı (1)_640x427 Büyükşehir Belediye Meclisi Toplandı (2)_640x427 Büyükşehir Belediye Meclisi Toplandı (3)_640x427 Büyükşehir Belediye Meclisi Toplandı (4)_640x427 Büyükşehir Belediye Meclisi Toplandı (5)_640x427 Büyükşehir Belediye Meclisi Toplandı (6)_640x427 Büyükşehir Belediye Meclisi Toplandı (7)_640x427 Büyükşehir Belediye Meclisi Toplandı (8)_640x427 Büyükşehir Belediye Meclisi Toplandı (9)_640x427 Büyükşehir Belediye Meclisi Toplandı (10)_640x427 Büyükşehir Belediye Meclisi Toplandı (11)_640x427 Büyükşehir Belediye Meclisi Toplandı (12)_640x427 Büyükşehir Belediye Meclisi Toplandı (13)_640x427 Büyükşehir Belediye Meclisi Toplandı (14)_640x427 Büyükşehir Belediye Meclisi Toplandı (15)_640x427

750 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle