Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Boğa, “KUTLU DOĞUM, KUTLU HEDEF”

Erkan Ilik | 17 Nisan 2014 | Eğitim, Güncel A- A+

Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, kutlu doğum haftası nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. Boğa açıklamasında, “ Son peygamber, yeryüzünün onuru, insanlığın iftiharı Hz. Muhammed şerefine düzenlenen Kutlu Doğum Haftasını idrak ediyoruz. Kutlu olsun.Elbette O’nun için çok şey söylendi, yazıldı. Bundan sonra da yazılmaya ve söylenmeye devam edecek. Tüm kitapların yalnızca bir kitabı anlamak için yazıldığı ve tüm insanların yalnızca örnek insanı anlamak için yaşadığı bir konuda ne kadar yazılsa azdır.

Getirdiği istişare kurumu ile bu günkü Meclis’i işaret eden; Yahudi, Hristiyan, Müşrikler ve Müslümanların bir arada yaşamasına yönelik hazırladığı ve bilinenin aksine dünyanın ilk yazılı anayasası olan Medine Anayasası ile Anayasal Düzeni gösteren bir Peygamberin ümmeti olarak, bu gün bizlere daha çok görev düşmektedir.

Sabah ve yatsı namazlarında mescit hurma dalları yakılarak aydınlatılırken, ilk defa kandil ile aydınlatılmasını sağlayan kişiye gösterdiği ihtimamla yeniliklere verdiği önemi ortaya koyan bu büyük insan elbette ki tüm bilimsel gelişme ve yeniliklerde de örneğimiz ve önderimiz olacaktır.

Can, mal ve şeref (kişisel onur) emniyetine verdiği önem ve adalet müessesesine yaptığı katkılarla adil bir dünya kurma hedefiyle bizleri hedeflendiren bu emin insan, elbette ki adalet aşkıyla yanan her kalbin tutuşturucusu olacaktır.  Bir kişinin işlediği suçlardan ailesinin sorumlu olması geleneğini ortadan kaldırarak suçun şahsiliği ilkesini getiren bu büyük insan elbette ki kişisel onur mücadelesi veren ve şerefiyle yaşayan her değerlinin değerini artıracaktır. Anne-Baba hakları, kadın hakları, yetim hakları, çocuk hakları, savaş hukuku alanında getirdiği yenilikler ve ilklerle tam bir adalet ve hukuk timsali olan bu kutlu Peygamber, elbette ki yüreği insanca atan her yaratılmışın her bir kalp atışında ismini insanlığa tekrar ettirecektir.  Ahlaka verdiği önemle sosyal hayatı düzenleyen ve insani erdemleri dünyaya hakim kılan bir anlayışın sahibi bu önder insan, sonsuza kadar sosyal adalet, hukuk düzeni, insan onuru gibi kavramlarla birlikte yaşamaya devam edecektir.  Bize düşen bu onur ve yüceliğe layık olmaya çalışmak ve aydınlığıyla önce yüreklerimizi sonra da yolumuzu aydınlatmaktır. Kutlu olsun, selam olsun.”dedi.(FG)

 

362 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle