Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Zurna Festivali Fethiyelileri Büyüledi

Erkan Ilik | 09 Eylül 2022 | Genel, Güncel A- A+

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafında gerçekleştirilen ve üç gün süren 7. Uluslararası Zurnazen Festivali Fethiye’de sona erdi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Beşkaza Meydanı’nda düzenlenen festivale Türkiye ve yurt dışıdan katılan zurna sanatçıları performanslarını sergiledi.

Zurna üstatlarının bir araya getirildiği Muğla Uluslararası Zurnazen Festivali’ne, Türkiye ve yurt dışından 13 zurna sanatçısı katıldı.

Festivali Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Demokrat Parti İl Başkanı Erdal Eroğlu, Gelecek Partisi İl Başkanı Selahatin Kayaman, Muğla Büyükşehir Belediyesine bağlı bazı daire başkanları ve vatandaşlar izledi.

Sanatçıların performansını sergilediği festivalin son gününde, bazı vatandaşlar zurnalar eşliğinde oynadı. Sanatçıların performansı izleyicilerin beğenisini topladı.

Yaklaşık 3 bin kişinin izlediği Zurnazen festivalinde ikişer parça seslendiren zurna ustaları izleyicilerden büyük ilgi alkış aldılar.

Festival kapsamında iki kadın, yöresel çalgı olan delbek ile performans sergiledi. Gecenin sonunda Rubato Grubu sevilen şarkılarını seslendirdi. Sanatçıların performansı, çok sayıda kişi tarafından ilgiyle izledi.

40 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle