Hoşgeldiniz  
.................................................................................. ...................................................................................

Vali Orhan Tavlı, Dalaman İlçesini Ziyaret Etti

Erkan Ilik | 18 Ekim 2020 | Genel, Güncel, gundem, Mugla, Siyaset, siyasi A- A+

Vali Orhan Tavlı, Dalaman İlçesini Ziyaret Etti

Muğla Valisi Orhan Tavlı, ilçe ziyaretleri kapsamında Dalaman ilçesinde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
Vali Orhan Tavlı, ilçeye gelişinde Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş, ilçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Can Ünal, İlçe Emniyet Müdür V. Komiser Yardımcısı Cüneyt Yıldırım tarafından karşılandı.
İlk olarak Dalaman Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Orhan Tavlı, Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan’dan ilçenin sağlık, eğitim, ekonomik, tarım ve turizm potansiyeli, ilçede devam eden kamu ve özel sektör yatırımları ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Daha sonra Dalaman Belediye Başkanlığını ziyaret eden Vali Orhan Tavlı, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş, Ak Parti İlçe Başkanı Şefik Oğuz ve meclis üyeleri ile bir araya geldi.
Belediye ziyaretinin ardından sırayla İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret eden Vali Orhan Tavlı, ilçenin genel asayiş ve güvenlik durumu hakkında bilgiler aldı.
Ziyaretine ilçedeki sivil toplum kuruluşları ile devam eden Vali Orhan Tavlı, bu kapsamda Dalaman Şoförler ve Otomobilciler Odası, Dalaman Ziraat Odası ve Esnaf ve Sanatkârlar Odasını ziyaret etti.
Dalaman Ovası Sulama Projesi’ni yerinde inceleyen Vali Orhan Tavlı, bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde önemli rol oynayacak proje hakkında DSİ yetkililerinden bilgiler aldı.
Daha sonra MOPAK Kâğıt Fabrikasını ziyaret eden Vali Orhan, çalışmalar ile ilgili şirket yetkililerinden bilgiler aldı.
Dalaman Sivil Havacılık Meslek Yüksek Okulu inşaatında incelemelerde bulunan Vali Orhan Tavlı, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Mahalle muhtarları ile toplantıda bir araya gelen Vali Orhan Tavlı, muhtarlar tarafından dile getiren ihtiyaç ve talepleri dinledi. Vali Orhan Tavlı, muhtarların ihtiyaç ve taleplerinin imkânlar ölçüsünde çözüme kavuşturulması için gerekli çalışmaların yapılacağını ifade etti.
Toplantının ardından TİGEM Müdürü Adem Kalaycı’dan işletmenin bitkisel üretim ve hayvancılık faaliyetleri hakkında bilgiler alan Vali Orhan Tavlı, tarımsal üretim miktarı ve ürün çeşitliliği ile birlikte hayvancılıkta da Muğla’nın adından söz ettirdiğine değindi. Muğla’da tarım ve hayvancılığın gelişmesinde TİGEM’in önemli katkıları olduğunu söyledi.
Şehit Hava Savunma Üsteğmen Emre Kargın’ın Dalaman’da yaşayan ailesini ziyaret etti.
Ziyaretleri ve incelemeleri sırasında Vali Orhan Tavlı’ya Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan,Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş eşlik etti.

Vali Orhan Tavlı, Dalaman’da Devam Eden Proje ve Yatırımları İnceledi

Çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Dalaman’a giden Muğla Valisi Orhan Tavlı, Dalaman’da devam eden proje ve yatırımları inceledi.

Vali Orhan Tavlı, bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde önemli rol oynayacak Dalaman Ovası Sulama Projesi kapsamında yapılan çalışmalar hakkında DSİ 131. Şube Müdürü Mehmet İskender’den bilgiler aldı.

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından 2017 yılında başlatılan proje ile 121.240 dekar tarım arazisinin cazibe ile sulanacağı veAkköprü Barajından bırakılan düzenlenmiş suyun işletmede olan Bereket HES-3 tesisinden cazibe ile alınacağı, tüm sulama şebekesi ana kanal iletim sisteminin kapalı ve basınçlı borulu olacak şekilde projelendirildiği ve böylelikle yağmurlama-damlama sulama sistemi ile modern bir sulama projesi yapılacağı ifade edildi.

Proje kapsamında Dalaman Ovasının sulanması ve sulama sahasına ait drenaj sorunlarının giderilmesi için 6 adet drenaj pompabulunduğu, Bereket HES-3 tesisi sol sahilinde yapılan su alma tesisi ile başlayan ana boru güzergâhının 10 bin 139,34 m uzunluğunda olduğu, yedek ve tersiyerlerin hat uzunluğunun ise 367.457 m ve tahliye kanalının 51.724 m olduğu belirtildi.

Ayrıca Sivil Havacılık Meslek Yüksek Okulu inşaatında incelemelerde bulunan Vali Orhan Tavlı, Yüksek Okul Müdürü Öğretim Üyesi Dr. Haşim Kafalı’dan bilgiler aldı.

2017 yılında temeli atılan Dalaman Sivil Havacılık Meslek Yüksek Okulu’nun 6 bin metrekare alana sahip olduğu, bina içerisinde modern havacılık atölyeleri, 15 sınıf, 185 kişilik konferans salonu ve idari bölümün yer aldığı bildirildi.

Dalaman Belediyesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında binanın yüzde 40’ının Dalaman Belediyesi, yüzde 60’ının MSKÜ Rektörlüğü tarafından yaptırılacağı ve Dalaman Belediyesi tarafından ihale edilen yüzde 40’lık kısmın tamamlandığı, MSKÜ Rektörlüğü tarafından ihale edilen yüzde 60’lık kısmın inşaat çalışmalarının devam ettiği belirtildi.(HABER MERKEZİ)

93 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,9484
EURO 9,3815
BIST 1,1800
ALTIN 486,37

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle