Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

Türk Polisi 177 Yaşında

Erkan Ilik | 08 Nisan 2022 | Genel, Güncel, Manşet A- A+

Fethiye’de Türk Polis Teşkilatı’nın 177’nci  kuruluş yıldönümü nedeniyle tören düzenlendi. Törene katılan Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, tüm polislerin ve emniyet teşkilatının haftasını kutlarken, “Polis ailesi olmak çok zordur. Polis olmak çok zordur. Ülkemizde bile bile tehlikenin içerisine giden tek meslek polisliktir. Bunu bir polis çocuğu olduğum için biliyorum” dedi.

Türk Polis Teşkilatı’nın 177’nci  kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli Kaymakamlık bahçesindeki Atatürk Anıtına çelenk sundular. Törene Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mustafa Çiçek, Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Namık Ünal ve gaziler ile birlikte İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli katıldı.

İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan’ın Atatürk Anıtına çelenk sunması ile başlayan törende Saygı Duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu.

Türk Polis Teşkilatının 177’ncı yıl dönümünü kutlamanın onuru ve sevinci içinde olduklarını aktaran Fethiye İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, “1845 yılında kurulan şanlı Türk Polisi Teşkilatımız 177 yaşında. Bugün Türk halkının sevgi ve güvenini kazanmış, demokratik hukuk devletinin Atatürk ilke ve inkılaplarının Türkiye Cumhuriyetinin teminatı olan Türk Polis Teşkilatının 177’nci kuruluş yıl dönümünü büyük bir onur ve gururla kutluyoruz. Türk Polisi toplumda huzuru ve güveni sağlamak, vatandaşın can ve mal güvenliğini korumak, kanunun hakimiyetini ve otoritesini sağlama gibi çok önemli ve hayati görevleri üstlenmiştir. Türk Polisi yurt içinde, sınır ötesinde, Afrin’de ve her yerde hayatın merkezindedir” ifadelerinde bulundu.

Kendisinin de bir Özel Harekat Polisi çocuğu olduğunu aktaran Fethiye Kaymakamı Alper Balcı ise, “Polis Teşkilatı’nın 177’nci  kuruluş yıldönümü kutlu olsun. Ben bir polis çocuğuyum. Polis çocuğu olmak çok zordur. Polis eşi olmak çok zordur. Bunu annemden biliyorum. Polis olmak çok zordur. Bunu babamdan biliyorum. Çünkü polislik mesleği kendisini bile bile tehlikenin içerisine atan mesleklerin başında gelir. Görev sürem boyunca bir çok polis ve özel harekattan arkadaşım ve dostum oldu. Bir çoğu ile beraber yaşadığım ve kendilerini milletimizin ve ülkemizin bekası için canını siper ederek şehitlik mertebesine ulaştılar şimdi. Birçok kahramanımız 15 Temmuz 2016 yılında fetöcü vatan hainlerince kendi silahımızla, bombamızla şehit oldular. Bu ülke çok zor süreçler içerisinden geçti. O kahramanlarımıza çok şeyler borçluyuz. Bu ülkenin asıl kahramanları o şehitlerimizdir” dedi. Haber-Hakan AYKIRI

83 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle