Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Özel Fethiye’de Miniklerin İlk Gün Heyecanı

Erkan Ilik | 06 Eylül 2022 | Eğitim, Genel, Güncel A- A+

Özel Fethiye’de Miniklerin İlk Gün Heyecanı

Özel Fethiye Eğitim Kurumları 2022-2023 ders yılı açılışını okul bahçesinde “Okula Uyum Programı” ile gerçekleştirdi. Okul bahçesinde saat 10.00’da başlayan tören tüm öğretmenler, Anasınıfı, 1. sınıf ve 5. sınıf öğrenci ve velilerinin katılımıyla başladı. Türkçe Öğretmeni Emine ÇOLAK sunumunu yaptığı tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Okul Müdürü Ayser YILMAZ’ın açılış konuşmasıyla devam etti.

 

Ardından Anasınıfı, 1.sınıf ve 5. sınıf öğrencilerinin isimleri okunarak öğretmenlerine teslim edildi. Öğrenciler öğretmenlerine teslim edildikten sonra hep beraber kendileri için hazırlanan hoş geldiniz pastası kesildi. 1. sınıflar kendileriyle birlikte büyücek olan ağaçlarını hep birlikte diktiler. Özel Fethiye Eğitim Kurumları Rehber Öğretmeni Müjde Yorulmaz’ın velilere verdiği “Okula İlk Adım” semineri ile program devam etti. Seminerde okula uyumu kolaylaştıracak davranışlarla ilgili ailelere önerilerde bulunuldu. Ayrıca öğretmen, veli, öğrenci işbirliğinin öneminden bahsedildi. Çocuğun örnek davranışlarında ailenin tutumunun gerekliliği belirtildikten sonra, velilerimizin duygu ve düşünceleri alınarak program sona erdi.

Okul Müdürü Ayser Yılmaz: “İlk hafta, okula uyum sağlama sürecinde son derece önemlidir. Tıpkı yetişkinler için ilk izlenimin önemli olması gibi, öğrenciler için de bu dönem okul yaşamları açısından özel bir önem taşır. Süreç, bir tür tanıma ve tanışma dönemi olarak düşünülebilir. Hem uyum sağlamalarını hem onları tanımayı hem okulu tanıtmayı hem de okuma yazma çalışmalarına hazırlığı bir arada yürütmek gerekir. Özel Fethiye İlkokulu/Ortaokulu olarak Anasınıfı, 1.sınıflar ve 5. sınıfların bu süreci olabildiğince sorunsuz geçirebilmeleri için tüm hazırlık ve planlamalar en ufak ayrıntılar dahi göz önünde bulundurularak tamamlanmıştır. Ayrıca bu vesile ile de tüm eğitim camiasının 2022-2023 ders yılını başarılı ve mutlu geçirmesini temenni ederim.” diyerek güzel dilek ve temennileri ile konuşmasını bitirdi.Özel Fethiye İlköğretim Okulunda ilk gün eğlenceli, sıcak, samimi bir hava içerisinde ana sınıfı, 1.sınıf ve 5.sınıf öğrencileri ile velilerin de yoğun katılımıyla gerçekleşti.

 

46 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle