Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Kamyoncu Katillerine 6 Kez Müebbet Hapis

Erkan Ilik | 15 Nisan 2014 | Eğitim, Güncel, Kültür, Sağlık A- A+

Fethiye de iki kamyoncuyu av tüfeğiyle bir çobanı da yakarak öldürdükleri iddiasıyla yargılanan 31 yaşındaki İsmail Y. ile 35 yaşındaki Salim O. toplam 6 kez müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Fethiye’nin Kemer Beldesi Bayır Köyü yakınlarında 12 Ağustos 2011 tarihinde kamyonuyla yük taşıyan 48 yaşındaki Mustafa Borazan, av tüfeğiyle vurularak öldürüldü. 9 Ekim 2011’de ise Isparta’dan Fethiye’ye kamyonuyla yük getiren 41 yaşındaki Osman Sevinç, aynı mevkide yine av tüfeğiyle vurularak öldürülmüş halde bulundu. Cinayetler güvenlik güçlerince araştırılırken, 30 Kasım 2011’de iki olayın meydana geldiği bölgeye yakın Sahil Ceylan Köyü’nde, çobanlık yapan 56 yaşındaki Hüseyin Orpak’ın yanmış haldeki cesedi bulundu. Jandarma ekiplerinin araştırması sonunda, kamyon şoförleri Mustafa Borazan ve Osman Sevinç’i av tüfeğiyle, çoban Hüseyin Orpak’ı ise yakarak öldürdükleri gerekçesiyle adliyeye sevk edilen 8 kişiden Salim O. ve İsmail Y. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. İsmail Y. ve Salim O. tekrar Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karışına çıktı. Duruşmaya tutuksuz sanıklar M.Ç. ve Y.K. ile öldürülen 3 kişinin yakınları Bilal Herek, Esma Borazan, Hatice Orpak, Ümmü Gülsüm Orpak, Emine Çardak ve Adem Orpak’da katıldı.

İsmail Y. Salondan Çıkarıldı

Duruşmada savcılık mütalaasının okunmasının ardından İsmail Y., mütalaaya karşı yazılı beyanda bulunacağını belirtince duruşmanın düzenini bozduğu gerekçesiyle hakim tarafından uyarıldı. Bunun üzerine salondan çıkmak isteyen İsmail Y. mahkeme heyeti tarafından oy birliği ile salondan çıkarıldı.

Mütalaaya karşı söz alan Salim O. yargılama süresinde tüm gerçekleri anlattığını belirterek cinayetleri İsmail Y. ile birlikte işlediklerini söyledi. Hüseyin Orpak cinayetini damadı M.Ç.’nin azmettirdiğini anlatan Salim O. “M.Ç.’nin beraatının istenmesine şaşırdım. İsmail’e ve diğer sanıklara iftira atmadım.” dedi.

3 Kez Ağırlaştırılmış Müebbet

Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi heyeti sanık İsmail Y.’yi kamyon şoförleri Osman Sevinç ve Mustafa Borazan ile çoban Hüseyin Orpak’ı kasten öldürmek, suçu ve delilleri gizlemek nedeniyle 3 kez ağırlaştırılmış müebbet ve yağma suçları nedeniyle toplam 43 yıl hapis cezasına çarptırdı.

İyi Hal İndirimi

Tutuklu sanık Salim O. ise kamyon şoförleri Osman Sevinç ve Mustafa Borazan ile çoban Hüseyin Orpak’ı kasten öldürmek, suçu ve delilleri gizlemek nedeni ile 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Daha sonra bu ceza sanığın duruşmalardaki iyi hali nedeniyle 3 kez müebbet hapis cezasına indirildi. Salim O, ayrıca yağma suçları nedeniyle toplam 32 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, tutuksuz sanıklar M.Ç. ve Y.K.’nın da beraatlarına karar verdi.(FG)

Fethiye- Kamyoncu cinayeti zanlıları hakim karşısına çıktı3 (İsmail Y.)_319x480xxxx

Fethiye- Kamyoncu cinayeti zanlıları hakim karşısına çıktı3 (İsmail Y.)_319x480 Fethiye- Kamyoncu katilleri bir günde iki kez hakim karşısına çıktı3_319x480 

 

1426 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle