Hoşgeldiniz  

FETHİYELİ BİSİKLETÇİ MİLLİ TAKIM KAMPINDA 

Erkan Ilik | 22 Şubat 2021 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem A- A+

FETHİYELİ BİSİKLETÇİ MİLLİ TAKIM KAMPINDA 

Fethiye ve Muğla’nın en genç bisiklet sporcusu Umut Gökduman; Milli takıma çağrılarak Fethiye’nin gururu oldu.  Julien Bisiklet -Triatlon Akademisi ve Fethiye Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü sporcusu Umut Gökduman; 08-24 Ocak 2021 tarihleri arasında Türkiye Bisiklet Federasyonunun, Alanya’da düzenlenmiş olduğu Bisiklet Milli Takımı Yıldız  A kategorisin de; Bisiklet Milli Takım kampına çağrıldı.

 “BİSİKLET BENİM HAYATIMIN BİR PARÇASI, YAŞAM TARZIM”

Umut Gökduman’ın bisiklet sporuna yolculuğu 2015’ de; 9 yaşındayken antrenörü;  Julien Romeo Arama hocasıyla tanışmasıyla başladı.

Yaklaşık 6 yıl uzun ve yoğun  bir şekilde bisiklet sporuyla uğraşarak, yurtdışı ve yurtiçi tecrübe edinen Gökduman; 15  yaşında Türk milli  takımı formasını giymeyi  başardı.

Umut Gökduman gazetemize yaptığı açıklamada “Zamanımın büyük bir bölümü okumakla geçiyor fakat bisiklete olan sevgim ve ilgim, eğitim hayatım boyunca hiçbir zaman beni vazgeçiremedi. Hafta içi sadece 3 günümü, günde 1.5 ile 2 saat bisikletim üzerinde geçiriyordum. Bu aslında çok az bir zamandı ona rağmen hocamdan öğrendiklerim ve yurtdışındaki yarışlardan kazandığım deneyimlerle benim bugünlere gelmemi sağladı. Bisiklet benim hayatımın bir parçası, yaşam tarzım, beni çok rahatlatıyor, yoğun eğitim temposundaki stresi atmama da  yardım ediyor” dedi.

 

“EN ÇOK ÖNERDİĞİMİZ SPORLARDAN BİRİ BİSİKLET”

Genç sporcusu Umut Gökduman’ı tebrik eden Julien Bisiklet –Triatlon Akdemisi ve Fethiye Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü kurucu başkanı Julien Romeo Arama’da açıklamasında “Özelikle 1-18 yaş grubu bireyler, okuldan sonra kaliteli vakit geçiremiyorlar, stres atamıyorlar tam tersine boş zamanlarını bilgisayar, telefon ve tablet önünde geçiriyorlar. Kısacası teknoloji bağımlısı oluyorlar. Tabi ki durum böyle olunca hareketsiz kalıyorlar, enerjilerini atamıyorlar, beyinlerine yeteri kadar oksijen gitmiyor ve genç yaşta bir çok hastalıklara yakalanıyorlar. Aklıma gelen birkaç tanesini paylaşabilirim ; obezite ,şeker ,skalyoz gibi.  Tabi ki bu hastalıkların en kolay ve hızlı tedavisi, özellikle çocuk ve genç bireyler için, spordur. Bunun için en çok önerdiğimiz sporlardan biri bisiklet ve triatlon (yüzme+bisiklet+koşu). Ayrıca bisikleti bir ulaşım aracı olarak kullanıyor hem spor yapıyor hem de doğayla baş başa oluyoruz. Triatlon ise 3 branşı kapsayan, yüzme +bisiklet+koşudan oluşuyor yani üç disiplin bir arada; hepsi açık havada yapılabiliyor. Tabi ki her spor da olduğu gibi bunların da bir maliyeti oluyor ama bisikletini hayatına adapte ederek ulaşım amaçlı da kullanabilirsin” dedi.

 

 

 

319 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4294
EURO 8,9820
BIST 10,3601
ALTIN 412,55

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle