Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

FETHİYEDE YÜZ YÜZE EĞİTİME 14 GÜN ARA VERİLDİ

Erkan Ilik | 07 Nisan 2021 | Genel, Güncel, Manşet, Mugla, Sağlık A- A+

Fethiye İlçe Hıfzıssıhha Meclisi tarafından alınan karar sonrası, Fethiye’deki resmi Anaokullarının yanı sıra resmi ve özel ilkokul, ortaokul ve liselerde yarından  itibaren yüz yüze eğitime 14 gün ara verildi.

Covid-19  salgını ile mücadele kapsamında Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat başkanlığında Fethiye İlçe Hıfzıssıhha Meclisi Kaymakamlık Toplantı salonunda toplandı.Toplantıda alınan kararlar sonrası, Fethiye’deki resmi Anaokullarının yanı sıra resmi ve özel ilkokul, ortaokul ve liselerde yarından  itibaren yüz yüze eğitime 14 gün ara verildi.

Edinilen bilgiye göre alınan kararlar sonrasında, Fethiye İlçe Merkezinde bulunan kreş,gündüz bakımevi,özel anaokullarının bu kapsam dışında olduğu ancak sınıfların metrekaresine uygun olarak seyreltilmiş sınıflarda Covid-19 tedbirleri alınarak eğitim-öğretime devam edileceği öğrenildi.

Fethiye Kaymakamlığından yapılan açıklamada, “Rehabilitasyon Merkezleri ile Etüt Merkezi  ve Kurslarının, Çocuk Kulüplerinin ise  bu süreçte metrekaresine uygun olarak  seyreltilmiş sınıflarda Covid-19 tedbirleri alınarak eğitim-öğretime devam etmesine;Takiplerinin yapılmasına,vaka artışlarında bir sonraki kararda tekrar değerlendirilmesine ve  yapılacak uygulamalarda Sağlık Bakanlığı Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde yer alan usul ve esasların dikkate alınarak yapılmasına Oy birliği ile karar verilmiştir” ifadelerinde bulunuldu.  Haber-Foto/Hakan AYKIRI

 

1748 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 9,2620
EURO 10,7921
BIST 12,7720
ALTIN 526,44

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle