Hoşgeldiniz  
..................................................................................

EROL DOLU Fethiye’nin Önemini Anlamak

eroldolu | 28 Mart 2015 | KöşeYazar A- A+

EROL DOLU Fethiye’nin Önemini Anlamak

Fethiye’nin önemini anlamak demek Fethiye’nin değerini benimseyerek Fethiye’nin (A) dan (Z) ye kadar her yönüyle uluslar arası alanda Fethiye’ye değer vermek demektir.

Spor açısından da öneminin anlaşılması gerektiğinin bilincinde olunması dileklerimle, Fethiye’nin değerinin anlaşılması açısından bazı belgeleri kamuoyuna açıklayacağım.

     19 Ocak 2009 tarihinde Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasının yeni binasının açılış törenine gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun Fethiye için söylediği sözleri o tarihlerde Yerel Televizyonlarımızda duyduğumda çok sevindim.

     Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun, 19 Ocak 2009 tarihinde Fethiye’de yaptığı konuşmanın metnini almak için o tarihlerde Fethiye Sanayi ve Ticaret Odasının Basın görevlisi olan Mustafa Cihan Çakır’a uğradığımda bana yeni binanın açılış töreni sırasında yapılan konuşmakların bulunduğu CD sini çıkararak vermişti. Burada Fethiye için önemli olan bu sözleri aynen not almıştım.

Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun burada yazacağım sözleri belki hepimizin biliyoruz ama bilmemize rağmen Fethiye’nin gerçek yaşamda hak ettiği değerinin önemini anlayamıyoruz.

Hepimizin bildiği gibi SeydiKemer’in Fethiye’den ayrılmasına rağmen, Fethiye, Muğla’nın Milas İlçesiyle beraber en büyük İlçesidir.

     Ben de zaman, zaman yurt dışına gidip geliyorum. O zamanda anlıyorum ki Fethiye gerçekten Dünya coğrafyasının en güzel yerlerinden birisi olduğunu yaşayarak görüyorum. Fethiye’nin, Muğla istikametinden girişi olan Yanıklar köyünün yüksek tepesinden araba aşağıya doğru ilerlerken, Yayla Antalya istikametinden de Karabel tepesini aşıp Sarıyer köyüne gelindiğinde Fethiye’nin görünümü doğal olarak bir başka güzelliği sergiliyor. Fethiye’de Deniz, Orman ve Doğa üçü bir arada bulunmakta olduğundan değeri turizm yönünden daha fazla artıyor.

19 Ocak 2009 tarihinde Fethiye’de Ticaret ve Sanayi Odasının yeni binasının açılış töreninde Rıfat Hisarcıklıoğlu, yaptığı konuşmada ‘Arkadaşlar gelirken Fethiye’ye baktım. Dünya’nın Cennetinde yaşıyorsunuz. Evvelsi gün ben Tunceli’deydim, Elağız’daydım. Tunceli’yi Elazığ’ı görüp de burada güneşin altında Çeketle olacağımı hayal bile edemezdim. Bu bize aynı zamanda Allahın bir lütfüdür.  

Şikâyetçi olmayın, sizler şanslı insanlarsınız, ülkenin bir tarafında kış görünürken burada güneşi görüyorsunuz. Bir başka yerde böyle bir şey yok.

     Fethiye’de hem Turizm, hem Tarım hem Tarih, hem Ticaret, hem de Kültürel varlıklar var. Elinizde olmayan bir şey yok.

Fethiyeliler, haberiniz olsun, büyük bir servetin üzerinde oturuyorsunuz. Dünya’da Akdeniz çanağında bulunan ülkelerden Fethiye ile rekabet edebilecek hiçbir yer yok. Fethiye’nin kıymetini bilin’ diye konuşmuştu.

Yine 24 Temmuz 2006 tarihinde Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin Fethiye’de düzenlediği Basın gecesinde, Ankara Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın Nazmi Bilgin’de ‘arkadaşlar Üç gündür buradayım, güneşin doğuşunu da, batışını da gördüm. Dünya üzerinde Deniz, Orman ve Doğanın iç içe geçtiği Fethiye kadar güzel bir yer görmedim’ demişti.

Ayrıca zaman, zaman Ankara’ya gittiğimde Türkiye Büyük Millet Meclisine gidiyorum. Geçen hafta İki gün yine Ankara’daydım. Meclise gittiğim zaman, Basın Bürosunda Kış Mevsiminde karşılaştığım yılların Gazetecisi Foto Muhabiri Mustafa İstem ağabeyimiz beni görünce ‘Fethiye gibi güzel bir yer bırakılır da Ankara’ya mı gelinir’ diye söyledi.

Fethiye’nin Dünya değerlerinde önemi bir yer olduğunun belgesi işte bu sözlerdir.

 

 

 

2249 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,6776
EURO 8,9430
BIST 1,1634
ALTIN 459,45

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle