Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Ders Kitabı ve Yardımcı Kaynaklar Sıralarda Yerini Aldı

Erkan Ilik | 08 Eylül 2022 | Eğitim, Genel, Güncel A- A+

Milli Eğitim Bakanlığının, 2022-2023 eğitim öğretim yılında öğrencilere ücretsiz verilmek üzere hazırladığı ders kitabı ve yardımcı kaynaklar, Fethiye’de sıraların üzerinde yerini aldı.

Fethiye İlçe  Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçe  genelinde tüm okullarda yeni eğitim öğretim yılı hazırlıkları ve öğrencileri karşılamak için hummalı çalışmalar sürüyor. 2022-2023 eğitim öğretim yılında öğrencilere ücretsiz verilmek üzere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanarak gönderilen 300 bin ders kitabı ve 120 bin yardımcı kaynak, okul sıralarının üzerinde yerini almaya başladı.

12 Eylül’de başlayacak olan 2022-2023 eğitim öğretim yılı hazırlıkları Fethiye  genelinde devam ediyor. Okullarda hazırlık çalışmalarında sona gelinirken yeni eğitim öğretim yılında öğrencilere ücretsiz olarak verilmek üzere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen ders kitapları öğrencilerin sıralarında yerlerini almaya başladı. Öğrencilere ders kitabı  ders başı yaptıkları ilk gün teslim edilecek. Ayrıca bu yıl ilk defa yardımcı kaynak kitaplar da ders kitaplarıyla beraber 12 Eylül tarihinde öğrencilere verilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı’nca 2022-2023 eğitim öğretim yılında 2-12. sınıf düzeylerinde 91 çeşitten oluşan 100 milyon adet yardımcı kaynağın 12 Eylül itibarıyla okullarda öğrencilere ders kitapları ile birlikte verilmek üzere tüm hazırlıklar tamamlandı. 12’nci sınıflara TYT ve AYT kitaplarından oluşan ve her dersi barındıran 20 kitap, 11’nci sınıflar için her öğrenciye 11 kitap verilecek. 2’nci sınıftan 12’nci sınıfa kadar toplamda öğrencilere 91 farklı kitap ulaştırılacak.

 

50 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle