Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

CHP-İYİ Parti Arasında Anons Krizi

Erkan Ilik | 23 Nisan 2022 | Genel, Güncel, Siyaset A- A+

Cumhuriyet Halk Partisi organizasyonuyla gerçekleşen ve siyasi partiler ve bazı Sivil Tolum Kuruluşlarının destek verdiği çelenk töreninde sunucunun İYİ Partinin isminin söylenmemesi nedeniyle törene katılan İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban ve beraberindeki partili heyet, duruma tepki göstererek tören alanından ayrıldılar.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı 102.yıl dönümü için alternatif bir kutlama gerçekleştiren CHP Fethiye İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği bu kutlamaya katılan İYİ Parti İlçe Teşkilatı Başkan ve üyeleri “İYİ Parti” ismi anons edilmediği gerekçesiyle tören alanını terk etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı 102.yıl dönümü için alternatif bir kutlama gerçekleştiren CHP Fethiye İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği bu kutlamaya katılan İYİ Parti İlçe Teşkilatı Başkan ve üyeleri “İYİ Parti” ismi anons edilmediği gerekçesiyle tören alanını terketti. İYİ Parti çelengi tören alanında bulunan CHP’liler tarafından Atatürk anıtına sunulurken, daha sonra alana gelen İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban ve partililer kendi çelenklerini tekrar sunup saygı duruşunda bulundular. AK Parti İl Disiplin Kurulu Üyesi Eski Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz’da eşiyle birlikte törende yer aldılar.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle CHP Fethiye İlçe Teşkilatı’nın Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önündeki kutlama töreninde Millet ittifakında kriz yaşandı. CHP Fethiye İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği bu törene CHP Muğla Eski Milletvekilleri Sami Gökmen, Ali Cumhur Yaka, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, CHP Fethiye İlçe Başkan Vekili Mustafa Koyuncu, İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, İyi Parti Muğla İl Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Önder, Gelecek Partisi İlçe Başkanı Sadet Kansız, Deva Partisi İlçe Başkanı Saniye Kulaç, FTSO Başkanı Osman Çıralı, Sivil Toplum Kuruluşları Başkan ve Üyeleri ile partililer ve vatandaşlar katıldı. Törenin hemen başında sunumu yapan kişinin, İyi Parti ismini hatırlatılmasına rağmen okumaması sadece CHP’nin isimlerini okuması üzerine, İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban ve beraberindekiler tören alanını topluca terk etti.

CHP Fethiye İlçe Başkan Vekili Mustafa Koyuncu CHP Çelengini Atatürk Anıtına sunarken ardından İyi Parti çelenginin sunulma anonsu yapıldı. Alanda İYİ Parti teşkilat üyesi olmadığı için CHP’li Fethiye Belediye Meclis Üyesi Veli Pabuşcu çelengi bir vatandaşla birlikte Atatürk Anıtı’na sundu. Daha sonra Sivil Toplum Kuruluşları ve dernekler Atatürk Anıtı’na birer birer çelenklerini sundular. Ardından saygı duruşununda bulunulup İstiklal Marşımız söylenirken, öğretim üyesi Doktor Cemil Yavuz ve CHP İlçe Başkan Yardımcısı Barış Güler, birer konuşma yaparak tüm çocukların Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutladı.

İYİ Parti Tekrar Çelenk Koydu

CHP’nin alternatif olarak düzenlediği Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önündeki töreni terk eden İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban ve yönetim kurulu üyeleri parti ilçe binasında tekrar meydana gelerek, çelenk sunma töreni gerçekleştirdi. İl yönetim kurulu üyesi Yunus Önder’in de bulunduğu İYİ Parti ilçe teşkilatı başkan ve üyeleri, İyi Parti çelengini bulunduğu yerden alırken İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban çelengi Atatürk Anıtı’na sunup partilileriyle birlikte saygı duruşunda bulundu.

İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban gazetecilere yaptığı açıklama da töreni terk etmemizin sebebi her şeyin üstünde olan partimizin kurumsal kimliğine yapılmış, bir hakaret olarak değerlendirdik. Daha sonraki aşamada töreni terk ettik. Törenin sunucusu tarafından partimizin isminin okunmaması sadece CHP’nin isminin okunması nedeniyle, İl Başkan Yardımcımız Yunus Önder sunucuyu uyardı ama yinede partimizin ismi okunmadı. Bizde tören alanını terkettik. Daha sonra CHP’den ayrı olarak İyi Parti  ailesi olarak çelenk koyma merasimini icra ettik. İttifaka zarar veren hangi taraftan olursa olsun, o kişileri aramızdan çıkartmamız gerekir” dedi.

“Cumhuriyet Halk Partisi’nin Yöneticilerinin Niyetlerinden Herhangi Bir Kaygımız Yoktur”

İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çelenk koyma töreninde yaşanan olayla ilgili yaptığı açıklamayı şu şekilde sürdürdü “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışıyla beraber 23 Nisan 1920 de dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak için İyi Parti Fethiye İlçe Teşkilatı olarak bugün alternatif çelenk koyma törenine iştirak ettik. Tabii muktedirler memleketi yönetenler milli değerlerden ne kadar Türk milletini uzaklaştırmak istese de eskisi gibi coşkulu kutlamak adına elimizden ne geliyorsa İyi Parti olarak yapmaya devam edeceğiz. İnşallah iyi günlerde, güzel günlerde milli değerler üzerinden siyaset yapılmayan günlerde. Yirmi üç Nisan’ın toplumun tüm kesiminin bayramı olduğu günlerde yeniden buluşmak üzere çok az kaldı. Bu memlekette 25 Ekim 2017’den sonra bir şey değişti. Her şey değişti. artık AKP hükümetinin getirmiş olduğu bir sistem yeni ne idiği belirsiz bir sistem partileri ittifaka yöneltmeye başladı. Biz de bugün Millet İttifakı’nın büyük bileşeni, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen törene iştirak ettik. törende tabii biz bugün burada Cumhuriyet Halk Partisi’nin yöneticilerinin niyetlerinden herhangi bir kaygımız yoktur. Lakin bu ittifaka zarar vermek için mücadele eden insanlar çıkmıştır. bugün Türk milletinin bu müreffeh bir hayat standardına demokrasiye, hukuka, her şeye, eski Türkiye’ye. Susadığımız günlerde tek başına bir şeylerin olmadığını herkes iyi biliyor. Bugün Türk milletinin umudu her geçen gün üzerine koyan, yerinde saymayan oylarını yükselten Millet İttifakı içerisindeki en önemli bileşen partimiz olduğu için değil, Sayın Genel Başkanımızın liderliğindeki İYİ Parti’dir. Parti tüzel kişiliği de her şeyin üzerindedir. Bugün Fatih gider, Yunus gider, Ahmet gider ama İYİ Parti tüzel kişiliği kalır” Haber-Hakan AYKIRI

86 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle