Hoşgeldiniz  
.................................................................................. ...................................................................................

BÜYÜKGÜMÜŞ, “CUMHUR İTTİFAKI İLE ÜLKE GENELİNDE BAŞARILARA İMZA ATIYORUZ”

Erkan Ilik | 18 Ekim 2020 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem, Kültür, Mugla, Sağlık, Siyaset, siyasi, Spor A- A+

BÜYÜKGÜMÜŞ, “CUMHUR İTTİFAKI İLE ÜLKE GENELİNDE BAŞARILARA İMZA ATIYORUZ”
6. Olağan AK Parti Fethiye Gençlik Kolları Kongresine katılan AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, 2023 tarihinde yapılacak olan seçimlere çok çalışarak Cumhur İttifakı ile ülke genelinde çok daha büyük başarılara imza atacaklarını söyledi.
AK Parti 6. Olağan Kongresinde mevcut başkan Sinan Cengil, gençlerin güven oyunu alarak tekrar başkan seçildi. Beşkaza Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen kongreye, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, AK Parti Fethiye İlçe başkanı Turgay Öztürk, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Cengizhan Güngör, Abdurrahman Döğüşçü, Enser Topçu, AK Parti Gençlik Kolları MKYK üyeleri Coşkun Keklik ve Osman Şahin, AK Parti Muğla Gençlik Kolları İl Başkanı Halil Talha Ülkü, parti yöneticileri ve çok sayıda gençlik kolları üyesi katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan kongrede açılış konuşmasını AK Parti Fethiye Gençlik Kolları Başkanı Sinan Cengil gerçekleştirdi. Cengil , konuşmasında önümüzdeki seçimlere kadar çok çalışarak Fethiye’de tarihi bir sonuca imza atacaklarını söyledi.


CENGİL, “HEDEFİMİZ 2023 SEÇİMLERİ”
Hedeflerinin 2023 ve daha sonraki seçimler olduğunu söyleyen AK Parti Fethiye Gençlik Kolları Başkanı Sinan Cengil, “AK Partili genç olmanın onurunu, gururunu nasıl yüreğimizde hissediyorsak, yine Ak Parti genç olmanın sorumluluğunu ve vebalini yüreğimizin en derinlerinde hissediyoruz. Diyoruz ki; mensubu olduğumuz Ak parti tüm dünya manzumlarının, İslam aleminin son umududur. Yine biliyoruz ki, Ak partimizin umudu da bu gençliktir. Bu sebep ile gençlerin boşa harcayacak bir dakikası bile yoktur. Genel başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın biz gençlere, ‘Durmak yok. Koşacaksınız, risk alarak koşacaksınız’ sözüyle bizler diklenmeden dik durarak her türlü engeli aşacağımıza sahip olduğumuzu göstererek devam edeceğiz. Ak Parti Fethiye ilçe başkanlığımız kadın kolları, Gençlik kolları başkanlığımız olarak yine sahada olacağız. Yine kapı kapı gezerek, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın selamına Allah izniyle tüm Fethiye’ye ulaştıracağız” diye konuştu.
ÖZTÜRK “GENÇLERİMİZE GÜVENİORUZ”
Fethiye’de çok büyük ve güzel bir teşkilat oluşturduklarını söyleyen AK Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk ise, “14 Ağustos 2001’de liderimiz Genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ülkemizde bir ışık doğdu. Bu ışık Ak Parti’dir. Bildiğiniz gibi 20 Eylül 2020 tarihinde Ak parti 7. Olağan Fethiye ilçe kongresinde güven tazelemiş olarak yola devam ediyoruz. Bugün ise Gençlik kolları başkanımız Sinan Cengiz’in görev tazeleyeceği 6. Olağan Gençlik kolları Fethiye ilçe kongremizi gerçekleştiriyoruz. Sinan başkan, bizlerle bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada durmaksızın çalışacağına devam edeceğinin sözünü verdi. Hedef 2023’ e emin adımlarla devam edeceğiz” dedi.
ÜLKÜ, “GENÇLERİMİZ OLDUKÇA ARZULU”
AK Parti Muğla İl Gençlik Kolları Başkanı Halil Talha Ülkü, “ Fethiye’nin bir önemini bahsedelim. Sakal altı diye bahsettiğimiz yerde, Muğla, Köyceğiz, Dalaman, Seydikemer Allahın izniyle bir sonraki yerel seçimlerde bizler ve genç arkadaşlarımızla beraber daha fazla çalışarak yeni ilçe başkanımız, yeni kadın kolları başkanımız ve yeni yenilenen gençlik kolları ekibimiz ile beraber inşallah Fethiye’yi bir sonraki seçimlerde biz Ak Parti olarak kazandıracağız” şeklinde konuştu.


“KADEM METE “GENÇLERİMİZE ÇOK BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR”
Gençlere 2002’den bu yana olan yenilikleri anlatmakta güçlük çektiklerini söyleyen AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, “Ülkemizde her yıl Bir Milyon 500 Bin gencimiz yeni seçmen konumuna düşüyor. Bu anlamda partimizin gençlik kollarının görevi ve önemi çok daha farklı. Genlik Kollarımız yeni seçmenler ile partimiz arasında gönül köprüsü kuruyorlar. Ülkemiz çok kısa zamanda çok ciddi bir yol kat etti. Ama ne yazık ki biz bu güçlükleri genç kardeşlerimize anlatmakta çok sıkıntı yaşıyoruz. Çünkü onlar gözlerini açtıklarında ve aklibali olduklarında yine AK Parti vardı. Onların okullarına giderken hiç ayakları ıslanmadı. Taşan derlerin üzerinden geçen yolda ayaklarını sıvayarak karşıdan karşıya geçmediler. Onları evlerinden servisleri aldı, yemeklerini okulda yediler ve tekrar okuldan evlerine servisler götürdü. Bu gençlik babaları da aynı ortamda büyüyor diye zannediyor. Oysa ki onların babaları ve amcalarının yetiştiği dönemden çok daha farklı bir Türkiye var. Onun için gelişen Türkiye’yi ve çağımızı onlara anlatmaktan dolayı zorlanıyoruz. Bu anlamda gençlerimize çok büyük görevler düşüyor” dedi.
“DAVAMIZDA GENÇLERİMİZİN YERİ VE ÖNEMİ ÇOK FARKLI”
AK Parti’de gençlik kollarının yerinin ve öneminin çok farklı olduğunu söyleyen AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, “AK Parti olarak sadece Muğla’da değil Ege’de ve Türkiye genelinde çok büyük bir şahlanış içerisinde. Kaliteli ve diri teşkilatları ile adanmış yürekliliği ile yoluna devam ediyor. Biz Genel Merkezde Muğla’nın ciddi bir şeklide şahlanışını görmekten dolayı oldukça memnun ve hoşnuduz ve bununla da çok büyük gurur duyuyoruz. Bunun da baş mimarı siz değerli geçlerimizsiniz. Türkiye’nin dört bir yanında AK Parti Gençlik Kolları kongrelerini organize ediyoruz. Ülkemizin doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine gittiğimiz tüm kongrelerde oldukça neşeli ve büyük katılımlı kongreler gerçekleştiriyoruz. AK Parti davasını inşallah 2023’e, 2053’e 2017’e Fethiye’de bu ekip taşıyacak. İdeallerimizi ve hedeflerimizi, milletimize duyduğumuz hizmet aşkının bayraktarlığını gençlerimiz yapacaklar. Bizim fikirlerimizi, liderimizin sözlerini, partimizin politikalarını milletimizin gönüllerine nakış nakış işlemede de en önemli görev biz gençlik kolları teşkilatlarına düşüyor. Omuzlarımızda çok ağır bir yük var. Eğer bir siyasi harekete, bir siyasi davada gençler bir konuya inanırsa, onu omuzlanırsa Allah’ın izni ile orada başarısızlık diye bir şey yoktur. Zaten bizim partimizin kurulduğu andan bu yana yani 2002‘de
“CUMHUR İTTİFAKI İLE DAHA BAŞARILI YOL KAT EDİYORUZ”
Yeni seçilecek gençlik kolları yönetimine çok büyük görevlerin düştüğünü söyleyen AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, “Dünyada meydana gelen bütün olaylar hepimizin gözünün önünde oluyor. Artık hiç kimsenin gizlisi saklısı yok. Gizlemek ve saklamak ile de uğraşmıyorlar. Hepimiz Doğu Akdeniz’i takip ediyoruz. Libya’da olanları görüyoruz. Karadeniz’deki doğal gaz ve petrol keşiflerinde nasıl mücadele içerisinde olduğumuzu görüyoruz. Yaptırmayız diyorlar. Çeşitli yaptırımlarla tehdit ediyorlar. Nerede mazlumun yanında olursak, o an bizim karşımızda, zalimlerin yanında oluyorlar ve ekonomik yaptırımlarla tehdit ediyorlar. Ama biz asla bunlara pabuç bırakmayacağız. Kurduğumuz güçlü Cumhur İttifakı ile yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz. Yol arkadaşlarımız ve dava arkadaşlarımızla hedefimiz 2023 seçimlerine çok iddialı bir şekilde emin adımlarla yürümeye devam edecek çok daha başarılı sonuçlara koşacağız” diye konuştu. (HABER/FOTO- ŞULE UĞUR)

  

216 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,9526
EURO 9,3902
BIST 1,1803
ALTIN 486,90

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle