Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Belediye Personelinden Deprem Tatbikatı

Erkan Ilik | 17 Ağustos 2022 | Genel, Güncel A- A+

Fethiyede 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin yıldönümünde, depreme karşı bilinç oluşturma, deprem sonrasında kurtarma ve doğru hareket etme amacıyla Fethiye Belediyesi binasında tatbikat yapıldı.

Olası bir deprem anında tehlikelere karşı deneyim oluşturmak, ekip olarak hareket etme bilincini yükseltmek amacıyla Fethiye Belediyesi ana hizmet binasında gerçeği aratmayacak bir senaryo eşliğinde deprem tatbikatı yapıldı. Başarılı geçen deprem tatbikatı sonucunda hem personellere hem de o esnada binada bulunan vatandaşlara iyi bir deneyim sağlanırken, tatbikata katılanlar olası bir tehlikeye karşı da nasıl bir yol izleyeceğine dair tecrübe sahibi oldu.

Muğla İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) işbirliğinde önce belediye meclis toplantısında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Ardından tatbikata geçiş yapıldı. Belediye binasında çalan siren sesleriyle birlikte tüm personel ve vatandaşlar, ‘çök kapan tutun’ pozisyona geçiş yaptılar. İkinci siren  sesiyle birlikte binadan tahliye işlemi gerçekleşti.

77 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle