Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

 BAŞKAN TUFAN  “DİJİTAL FUARCILIK İLE MARKALAR DÜNYAYA AÇILACAK”

Erkan Ilik | 07 Haziran 2020 | Genel, Güncel, Manşet, Siyaset A- A+

BAŞKAN TUFAN  “DİJİTAL FUARCILIK İLE MARKALAR DÜNYAYA AÇILACAK”

 

Her alanda olduğu gibi son yıllarda fuarcılık sektöründe de dijital bazlı dönüşümler gerçekleşiyor. Covid-19 pandemisinin etkisiyle fuarcılık sektörü de, dijital fuarcılık ile daha hızlı ve düşük maliyet avantajına kavuşuyor. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği(MÜSİAD) işte tam böyle bir atmosferde Akdeniz Bölgesi’nde faaliyet gösteren firmaları dijital fuar ayrıcalığı ile gerek yurtiçi gerekse yurtdışında tanıtmayı amaçlıyor.

 

“MARKALAR DÜNYAYA AÇILACAK”

İş dünyasını bölgenin en kapsamlı ilk dijital fuarına davet eden MÜSİAD Fethiye Şube Başkanı Kemal Tufan, 7 Temmuz 2020’de online ziyaretçiye açılacak olan 1.Bölgesel Dijital Expo Fuarı’nın Akdeniz Bölgesi’ndeki markaların dünyaya açılan kapısı olacağını  vurguladı.

Başkan Tufan, MÜSİAD 1. Bölgesel Dijital Expo Fuarı’nda Fethiye, Adana, Antalya, Alanya, Burdur, Denizli, Isparta, Kahramanmaraş, Mersin, Muğla ve Uşak’taki şirketlerin stantlarının yer alacağını söyledi.

 

“FİYAT, ZAMAN VE ULAŞIM AVANTAJI”

MÜSİAD Fethiye Şube Başkanı Tufan, “Küresel salgının da etkisi ile iş dünyası bir süredir uzaktan toplantılar, eğitimler, e-ticaret gibi enstrümanları kullanıyordu. Önemli pazarlama araçlarından fuarları dijital dünyaya taşıyan dijital fuarlar, fiyat, zaman ve ulaşım avantajlarıyla bu alanda yeni bir dönemin kapısını aralıyor. İşletmeler dijital platformdaki fuarlarda sergiledikleri ürünlerini, metinsel, görsel ve videolu araçlarla tanıtma olanağı buluyor. Bu fuarlar aynı zamanda, sınırlı sermayeyle sınırlı fiziki mekanlarda iş yapan KOBİ’lerin küresel piyasalara erişimlerini kolaylaştıran etkin ve ekonomik uygulamalardır. Bunun dışında dijital fuarcılık geleneksel fuarcılığın destekleyicisi ve tamamlayıcısı rolü üstlenmektedir” dedi.

 

“GERÇEK FUAR ATMOSFERİ OLACAK”

Amacı ticari pazar payını artırmak, az maliyetle çok sayıda müşteriye ulaşarak ürün veya hizmet sunum veya satışını gerçekleştirmek olan fuarda; gerçek fuar atmosferi yaşanacak, lokasyon önemi olmayan erişebilir pazar yeri imkanının yanı sıra yüzlerce katılımcı bir arada olacak. Yerel ve uluslararası binlerce ziyaretçi online data temin edebilecek. Yüksek fuar masrafından muaf olmak suretiyle katalog maliyetine uluslararası katılımcısı olan fuarda yer almak gibi ayrıcalıklar elde edilecek.

 

“13 TEMMUZ’A KADAR SÜRECEK”

Bunun yanı sıra dijital fuarda; yurt içi ve yurt dışı kamu kurum ve sivil toplum örgütleri ile işbirliği, ulusal ve yerel online lansman, organizasyonun yerel, ulusal ve dijital mecralarda reklam yayını, birçok sivil toplum kuruluşunun üyelerine sms ile bildirim desteği, fuar süresince birçok eğitim ve konferans ile ziyaretçi desteği sağlanacak. İlk 2 gün canlı yayın modunda, son 5 gün ziyarete açık modta olacak olan Fuar, 13 Temmuz 2020 tarihine kadar ziyaret edilebilecek. Katılımcılar detaylı bilgi için 0545 851 1991 nolu iletişim hattından ve fethiye@müsiad.org.tr mail adresinden irtibat kurabilecek.

596 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle