Hoşgeldiniz  

AKUT FETHİYE EKİBİ İLK YARDIM EĞİTİMİNİ TAMAMLADI

Erkan Ilik | 22 Şubat 2021 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem A- A+

AKUT FETHİYE EKİBİ İLK YARDIM EĞİTİMİNİ TAMAMLADI

AKUT Fethiye ekibi 2 gün süren ilk yardım eğitimini tamamladı. Eğitim sonunda başarılı olan gönüllülere ilk yardım sertifikaları teslim edildi. AKUT Fethiye ekibi olası deprem, doğal afet ve kazalara müdahalede verimliliğini arttırmak için ip teknikleri eğitimlerinin yanı sıra bir eğitimini daha tamamladı. Kurtarma operasyonlarına katılan gönüllülere ilk yardım eğitimi ATP İlk Yardım Eğitici Eğitim Merkezi tarafından verildi.

AKUT Fethiye ekip lideri Birol Coştu eğitim sonunda “AKUT Arama Kurtarma Derneği, misyonu gereği tamamen gönüllülük esası ile amatör bir çalışma ve profesyonel bir yaklaşım sürdürerek, kurulduğu 1996 yılından bu yana; yönetim organları, ekipleri, birimleri ve her bir gönüllüsü ile ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında yaşanan afet ve acil durumlarda arama-kurtarma çalışmalarını yürütmüştür ve yürütmeye de devam etmektedir. Bu kapsamda ekibimizde yer alan arkadaşlarımızla sık sık eğitimlere katılarak ekibimizi geliştiriyoruz. Akut Arama Kurtarma Derneği Fethiye Ekibinde görev alan arkadaşlarımıza ATP İlkyardım Eğitici Eğitim Merkezi tarafından 2 gün süren ilkyardım eğitimi verildi.

Eğitimi başarı ile tamamlayan katılımcılara ilkyardım sertifikaları verildi. Derneğimizin yegâne amacı olan “hayat kurtarma” konusunda daha bilinçli ve profesyonel olmak adına aldığımız bu eğitimde bize destek olan ATP İlkyardım Eğitici Eğitim Merkezi sahibi ve eğitmeni olan Sayın Zeliha Akdemir’e teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. ATP İlkyardım Eğitici Eğitim Merkezi sahibi ve eğitmeni Zeliha Akdemir; “ATP İlkyardım Eğitici Eğitim Merkezi olarak, T.C. Sağlık Bakanlığına bağlı yürütülen İlkyardım Eğitici Eğitimleri ve İlkyardım Eğitimleri düzenlemekteyiz. Merkez ve eğitmenlerimiz olarak Can Sağlığına önem veren ve “hayatta tutmak” amacıyla gerçekleştirilen bu eğitim projelerinde yer almaktan büyük mutluluk duymaktayız. Bizlere manevi hazzı yaşatan bu eğitimleri AKUT ile gerçekleştiriyor olmaktan onur duyduk. AKUT dahilinde bulunan ve can sağlığına kendini adamış tüm dostlarımıza varlıkları için teşekkür ederiz.”ifadelerini kullandı.

(HABER:/NUR İLİK)

200 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4294
EURO 8,9820
BIST 10,3601
ALTIN 412,55

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle