Hoşgeldiniz  

YAZARLARLA RÖPORTAJ / HAKAN BİROL SORUYOR

Erkan Ilik | 03 Aralık 2020 | Eğitim, Genel, KöşeYazar, Kültür A- A+

YAZARLARLA RÖPORTAJ / HAKAN BİROL SORUYOR

KIYMETLİ YAZARLARIMIZ CEVAPLIYOR

www.hakanbirol.com

Merhaba değerli okuyucularımız. Her hafta bir yazarla röportaj köşemizde bu hafta “Hayatımın Şifresi” kitabının yazarı “Zihni KEMENT” var.

 

Merhabalar Zihni Bey. Öncelikle röportaj teklifimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bize kendiniz ve ilgi alanlarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Merhaba asıl ben teşekkür ederim. Ordunun kuş uçmaz kervan geçmez bir dağ evinde tam tarihi kesin olmamakla beraber 10.09.1985 tarihinde doğduğum kimliğimde yazmakta. İlköğretimimi köyümde bitirdikten sonra maddi imkânsızlıktan ve bilinçsizlikten mütevellit eğitim hayatımı bitirdim. Daha sonrasında iş hayatına adım atmak için gurbet İstanbul’un yoluna çıktım. Bu her ne kadar kolay olmasa da benim için hayat başlıyordu İstanbul’da birçok farklı sektörde çalıştıktan sonra bana uygun olduğunu düşündüğüm kuaförlük sektörüne başladım. Yaklaşık 22 yıl bu kuaförlük mesleğini sürdürmekteyim. Çok genç yaşta evlendim 7 yıl evli kaldıktan sonra ayrılmak zorunda kaldık şimdi 7 yaşında bir kızım var. Seyahat etmeyi, yeni şeyler öğrenmeyi ve hayvanları çok seviyorum.

 

“Hayatımın Şifresi” kitabınızdan bahsedecek olursak eserinizde okuyucularımızı neler bekliyor?

Kitabım toplamda 128 sayfadan oluşuyor. 60 sayfası kendi hayatımı anlatıyor. 68 sayfası ise benim 35 yıllık tecrübe ettiğim yaşanmışlıklarımı ve araştırmalarım sonucunda okuyucuya faydalı olabilecek ana kişisel gelişim tavsiyelerim var. Yani otobiyografi ve bireysel gelişim kitabım samimi içten yaşanmışlıklarım bu kitapta birleşti. Bu kitap okurlarımın ruhunun derinliklerine fısıldayacaktır.

 

Kitabınızın içinde bir şifre saklı olduğunu söylüyorsunuz. 1000 USD ödül koymuşsunuz. Bu konu hakkında bize biraz ipucu verebilir misiniz?

Hayatımın şifresi adlı eserimin içerisine kendi belirlemiş olduğum bir şifre yerleştirdim ve bulan kişiye 1000USD ödül vereceğim şifreyi birden fazla kişinin bilmesi durumunda ödül paylaştırılacaktır.  Buradaki amaç bir ilke imza atmak yani şifreli ödül veren bir kitap yaratmak. Bu sebeple insanları daha çok kitap okumaya teşvik etmek. Şifre ile alakalı ipucuna gelecek olursak okurlarımın kitabı çok iyi okuyup çok iyi analiz edip doğru sonuca ulaşacaklarını düşünüyorum. Şifre göreceli olabilir diyenlere şunu söylemek isterim, şifreyi ben tasarladığım için ödülü almaya hak kazanmak için benim tasarladığım şifrenin çözülmüş olması gerekiyor.

 

Para ödüllü bir kitap yazma düşüncesi nasıl oluştu?

Para ödüllü bir kitap yazmadan önce bu kitabın nasıl oluştuğuna değinmek isterim, malum pandemi döneminde kuaför salonları aylarca kapalı kaldı bu kriz dönemini nasıl değerlendirmem gerektiğini düşünürken hep istediğim bir şeydi kendi hayatımı yazmak ve bunun için mükemmel bir zamandı. Yazmaya başladıktan sonra bu sefer insanların hayatına da dokunmalıydım. Bireysel gelişim ile devam etmeye karar verdim daha sonrasında bu kitabı daha çok kişiye ulaştırmanın yollarını ararken şifre fikri doğdu. Bütün doneler bu kitabın oluşabilmesi için kusursuz bir şekilde gelişti ve böyle bir eser ortaya çıkarmayı başardım.

 

Yazmak başlı başına cesaret isteyen bir iştir. Yazmak isteyen ama nasıl yazmaya başlaması gerektiğini bilmeyenler için önerileriniz var mı?

Yazmak bilgi birikim tecrübe yaşanmışlık vs yazmak kendi içinize haykırışın sessiz dışa yansımasıdır. Yazmak istiyorsanız bir hikâyeniz olmalı veyahut iyi bir hayal gücünüz ve cesaretinizde var ise bir yerden başlayıp yazmalısınız. Kimse size yardımcı olmayacaktır cesaretinizi toplayın ve yazın.

 

 

Yeni kitap projeleriniz var mı? Okuyucularınızı nasıl eserler bekliyor?

Tabi ki insanlığa fayda sağlayacağımı düşündüğüm her an yeni proje üretip piyasaya sunmaya çalışacağım. Yeni projelerimde her zaman insanların küçücükte olsa ruhuna dokunan eserler olacaktır.

 

Ülkemizdeki okuma oranları hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Gözlemleriniz doğrultusunda genç nesle bakış açınızı özetleyebilir misiniz?

Ülkemizde ne yazık ki okuma oranı çok düşük bunun birçok sebebi var bu sadece bir neslin değil en az 3 neslin sorunu. Aile ve bilinç her şeydir. Bizden sonraki nesli bilinçlendirmek zorundayız. Genç nesli şöyle özetleyebilirim duygudan empatiden mahrum olarak yetişiyorlar. Genç arkadaşlara tavsiyem ilk yapmanız gereken sorgulamak olsun sadece köleler sorgulamaz.

 

Değerli Zihni Bey, bize vakit ayırdığın için teşekkür ederiz. En kısa zamanda yeni eserlerinizi de okuyabilmek dileğiyle…

Köşenizde bana yer verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Tekrardan görüşmek dileğimle

6027 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4126
EURO 9,0363
BIST 10,1620
ALTIN 441,98

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle